6 Kasım 2017 Pazartesi

Su Karakuş 6-12 Kasım 2017 Haftalık Burç Yorumu

*Boğa burcunda geçtiğimiz hafta gerçekleşen dolunayın etkisi Perşembe gününe dek devam edecek. Bir düşün gerçekleşmesi ve süregelen maddi arayışların sona ermesi dolunay sayesinde mümkün olacak. 11.derece toprak gruplarında bir gezegeni olanların yaralanma ihtimali çok yüksek.

Pazartesi: Merkür Yay burcuna yerleşiyor. İlgi alanlarımızın genişlemesi, inançlarımıza yönelmemiz ve öğrenim ve eğitime önem vermemiz bu transitle hız kazanacak. İyimserliğimiz düşüncelere yansıyarak daha pozitif bir ruh haline geçmemizi sağlayacak. Ve bu durum elbette daha şanslı hissetme, iyimserlikle yolun açılması gibi sonuçlar getirecek. Merkür olağan durumlarda 3 hafta bir burçta kalırken, 3 Aralık da Yay burcunda gerileyerek 11 Ocak 2018’e dek Yay burcunda konaklamış olacak. Gerileme döneminde neler dikkat etmemiz gerektiğinin özeti şöyle:

*Kibirli düşünceler ne yazık ki yükselirken bu kaybettirecek bir tutum olacak. Şişirilmiş egoya dikkat!

*Kendini akıllı sanmanın bir sonucu olarak kolayca aldanacak ve yanılacağız. Merkür gerilemesi Yay burcuna özgü dikkat eksikliğini katlayarak arttıracak.


*Kendini beğenme ve her şeyi biliyorum sanrısı esas yanılgıyı yaratacak. Bildiklerimiz bu dönemde en fazla yanıldıklarımız olabilir.

*Kendini eleştirme eksikliği ve yüzeysel bakış açısı hem bizi hem çevremizdekileri üzecek. Ayrılıklara neden olacak asıl durumda budur.

*Aşırı duygusal ve aşırı verici havalarında hissedebiliriz. Aldıklarımızdan çok verdiklerimize odaklanabiliriz. Bu en büyük yanlış tutum olacaktır.

*Ahlak kurallarında çifte standart yanılgılarımızdan bir diğeri olacaktır.

Salı: Venüs Akrep burcuna yerleşiyor. Duygular Akrepsi, düşünceler Yaysı olduğunda gizli saklı kalmayacaktır. Öte yandan bu transitte ilerleyen dönemlerde Venüs, Jüpiter’le kavuşacağı için verimli olacağı hemen herkesin yararlanacağı muhakkak.

Venüs Akrep burcundayken derin duyguların büyüsü aşkla donanır. Yoğun bir tutku saracaktır aşıkların kalbini. Unutulmaz aşklar yaşanacak. Gizemli güzelliklerin vereceği heyecan kalpte bahar esintisine dönüşecek. Aşk büyüsel yanını özellikle su grubu burçlar için gösterecek.

Çarşamba:
Ay endişeli ve duyarlı Yengeç burcundan geçerken, Plüton tarafından baskı görse ve korksa da, Güneş’den güç alacak. Egoyu yükseltme zamanı. Duygular ve sezgiler yol gösterici olmalı. Duyarlılıklar hiçbir baskıcı güçten etkilenmemeli. Satürn-Uranüs üçgen açısı hala zirvede. Eskileri yenilemek, kendini yenilemek, tazelenmek ve olumsuz her olaydan pozitif bir sonuç çıkarıp yola devam etmek gerekli.

Perşembe: Ay Aslan burcuna hızla yerleşirken öfke kusmaya başlıyor zira birden fazla gezegenle gergin açısı sakinleşmesine engel oluyor. Gökte ne varsa yerde odur nede olsa. Geriliminin ilk nedeni Ay’ın konumu. Egonun bir önceki gün yükselmesi iyiydi. Şimdi sakin ve cömert olma zamanı! Kendine, saçlarına ve başkalarına özen göstermek için iyi bir gün olması senin elinde..

Cuma: Atamızı saygıyla anıyor ve özlüyoruz.

Aslan burcunda ilerleyen Ay ve Güneş arasında bir uyumsuzluk var ama Jüpiter ve Venüs yakınlaşıyor. Ez cümle gelgeç sinir bozukluklarına ve egona odaklanmak yerine, mali kaynaklarını çoğaltmaya, şansını kullanmaya, iyimser olmaya ne dersin?

Cumartesi: Rahat, sevimli, huzurlu, bereketli bir gün olabilir eğer istersen. Gezegenler istiyor. Venüs-Jüpiter kavuşumu bir süredir gerçekleşiyordu bugün serbest bir şekilde etkisini göstermeye başladı. Sevgi, aşk, para ve ne dilersen vermeye hazır. Ya sen tüm temiz kalbinle almaya hazır mısın? Pardon bir dakika bu güne kadar almak için ne vermiştin, neyi içten ve koşulsuzca dilemiştin? Dileğin için neleri feda etmiş veya kime ne yararlılıkların olmuştu? Varsa bir bildiğin vardır bir hediyesi Venüs-Jüpiter kavuşumunun.

Pazar: İyimserlik ve mutlu anlar hızla akıp giderken, Ay’ın Satürn’le gerilimi aynı anda duygusal endişelere neden oluyor. Bir seçim yapın ve seçimini hızla geçöen Ay’dan yana olmasın. Venüs-Jüpiter kavuşumu güne damga vursun. İnadına iyimserlik inadına aşk olsun. Tüm endişelerden arının ve yaşam yolculuğuna iyilikle devam edin. Dünyayı güzelliğin kurtaracağına inancımızın pekişeceği bir gün.

Su Karakuş

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder