2 Kasım 2017 Perşembe

Şebnem Ekşib 4 Kasım 2017 Dolunay ve Etkileri

Şebnem Ekşib 4 Kasım 2017 Dolunay ve Burçlara Etkileri

KOÇ YÜKSELEN VEYA KOÇ BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre bilhassa Yükselen Koç veya Ay burcu Koç olanları dolunay süreci hayli yoğun etkileyecek. Ani kararlar alma, durduğunuz bir süredir sabrettiğiniz bir konuda birden harekete geçme dürtüsü içinde olabilirsiniz. Sağlık ve fiziksel enerjinize önem verin ve bu dönemi kararlar açısından iyi değerlendirip, planlı hareket etmeye çalışarak geçirin. Bu dönemi ilişkiler, aşk ve eşiniz, partnerle olan gelişmeler açısından yoğun geçireceksiniz. Sizin açınızdan yürümeyen, sizi zorlayan ilişkileri sonlandırma, ani ve fevri kararlar alma durumları söz konusu olabilir. Diğer yandan bir ilişkiye, sırf tutku veya duygusal yaklaşımlarla düşünmeden girmek, olmayacak bir ilişkiyi kendinize hakim olmadan başlatmak dürtünüz de güçlü. Sakin olmak gerek iş ve güncel hayatta, gerekse duygusal ilişkilerde kontrol ederek ilerlemeye çalışmak faydalı olacaktır.


BOĞA YÜKSELEN VEYA BOĞA BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre yükselen Boğa veya Ay burcu Boğa olanlar bu süreci biraz daha yoğun yaşayacaklar. Gizli ilişkiler, ardınızdan iş çevrilen durumlarla yüzleşme, gizli bir ilişkiye daha cesur şekilde girme, cesaret edemediğiniz bir konuda ani bir kararlar adım atma söz konusu olabilir. Yüzleşmeler öne çıkıyor. Sizin gizlediğiniz, bilinmesini istemediğiniz bir durum da ortaya dökülebilir. Veya sizden gizlenen bir gerçeği, bilhassa ilişkinizle ilgili bir durumu aniden fark edebilirsiniz. İş ve mesleki konularda rekabet ettiğiniz alan ve kişilere de bu süreçte dikkat etmek yerinde olacaktır. Dolunay sürecinde iç hesaplaşmalarınız artacağı için, ruhsal olarak gergin veya huzursuz olabilirsiniz. Biraz daha kendinize dönmek, kalabalıklar içinde olmadan, sakin ve huzurlu bir ortamda özellikle hafta sonunu geçirmeye özen göstermek iyi gelecektir. Önünüzdeki on günlük dönemde harcamalara, giderlere dikkat etmek gerekmekte.

İKİZLER YÜKSELEN VEYA İKİZLER BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükseleni İkizler olanlar bu süreci biraz daha yoğun yaşayabilirler. Sosyal alanlar, çocuklarla ilgili konular, arkadaşlar, dostlarla ilgili konular daha fazla gündeminizde olabilir. Sosyal ilişkileriniz adına bu süreci iyi yönetmeniz gerekiyor. Hırsla, öfke ile harekete geçmeyin. Bir tartışma veya konuşmayı kişiselleştirmeden, karşı tarafın haddini bildirmek üzere adım atmadan yönetmelisiniz. Özellikle dost meclislerinde, arkadaş çevrenizde mesafeli ve sakin olmaya çalışmak bu sürecin yükselen volümünü rahat atlatmanıza yardım edecektir. Hedeflediğiniz ve yapmayı çok istediğiniz bir konuda ani gelişmeler olabileceği gibi siz de cesur adımlar atabilir, aniden atağa geçebilirsiniz. Şartların ve enerjilerin değişimlere, değişikliklere açık olduğunu unutmadan, attığınız adımlarda planlı hareket etmeye ve önünü iyi görmediğiniz bir konuda acele kararlar vermemeye özen göstermelisiniz. Duygusal ilişkiler ve aşk adına da yine hareketli günler geçirebilirsiniz. Ummadığınız birinin sizden hoşlandığını fark edebilir veya siz olmayacak bir ilişkiye meyil edebilirsiniz. Güncel hayat kadar duygusal ilişkiler açısından da sakin ve akılcı gitmek gerekiyor. Çocuklar, çocuklarla ilgili konularda uyanık olun, onlarında daha önce fark etmediğiniz bir durumu ile yüzleşebilirsiniz.

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA YENGEÇ BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükselen burcu Yengeç olanlar dolunay sürecinde bu alanlardan daha yoğun etkilenecekler; Öncelikle kariyer, iş veya statünüzle ilgili ani bir gelişme, beklenmedik bir durum yaşanabilir. Ev ve kariyer arasında dengeye ihtiyacınız artıyor. Bir süredir sizi yoran, sıkıntılarınız olan bir işiniz varsa, dolunay döneminde işten ayrılma kararları, alternatif bir işe veya projeye yönelme, bu yönelişte daha cesur adımlar atma potansiyeliniz yüksek. Gemileri yakmadan önce iki kere düşünmelisiniz. Tutku ve gururla hareket etme, sıdkınızın sıyrıldığı bir iş veya kişi ile aniden yolları ayırma cesaretini bulmanız söz konusu. Tuttuğunuz biriktirdiğiniz konularda karşı tarafa şok edici bir konuşma yaparken kendinizi bulabilirsiniz. Özellikle iş ve kariyer alanlarında sakin ve düşünerek hareket etmeye özen gösterin ve bu dönemi 10 Kasıma kadar yönetmenin bir anlamda kriz yönetimini deneyimleyeceğiniz anlamına geldiğini bilerek hareket edin. Ev ve aile arasında ilişkileriniz, beraberlikleriniz üzerine konuşmalar, size müdahaleler gerçekleşebilir ki bilinmesini istemediğiniz bir ilişkinizin, veya duygusal hayatınızda kendinizde kalmasını tercih ettiğiniz bir olayın aniden aile bireylerince konuşulması söz konusu. Bu dönemde hem ilişkiler, hem de iş alanlarınızda iletişime önem vermeniz ve stratejik olmanız sizi rahat ettirecektir.

ASLAN YÜKSELEN VEYA ASLAN BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükselen burcu Aslan olanlar dolunay sürecinde bu alanlardan daha yoğun etkilenecekler; Öncelikle bu süreç sizin hayata bakışınız, yaşam felsefenizde değişiklik yapma arzunuzu arttırıyor. Hedeflerinizi, başarmak istediklerinizi kendi iç dengeleriniz açısından yeniden ele alma ve adım atma cesaretiniz artabilir. Bir konuda eğitim almak, kendinizi yeniden yapılandırmak, farklı alanlara olan ilginizi detaylandırmak ve yönlendirmek gibi bireysel isteklerinizin öne çıktığı bir döngü olacak. Sakin ve akılcı ilerlemek önemli. Eğitim, yayıncılık, sanatsal konular, yurtdışı kontakları, seyahatlerle ilgili planlarınızda hızlı gelişmeler olabilir. Baba veya baba soyundan gelenlerle ilgili gelişmeler söz konusu. Kadınlarla ilişkilerinize, sizin için önemli bir kadınla ilgili bir konuda yeniden yapılanmaya veya fark etmediğiniz bir gerçeği görmeye zorlanabilirsiniz, şartlar yüzleşmediğiniz bir durumu önünüze getirebilir.

BAŞAK YÜKSELEN VEYA BAŞAK BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükselen burcu Başak olanlar dolunay sürecinde bu alanlardan daha yoğun etkilenecekler; Dolunay döngüsü sizi değişimlere, daha önce değiştirmek istediklerinize doğru itebilir. Maddi konular, parasal alanlar, krediler, banka işleri, miras veya nafaka gibi başkalarından gelecek maddi beklentileriniz adına gelişmeler yaşanabilir. Spritüel konular, iç sezişleriniz yükselirken, sezgilerinizin sesine kulak verin. Öte yandan enerjiler hızlı gelişmeler getirebileceği için kritik kararlar alma, bırakma, bir süredir devam ettirdiğiniz bir konuyu kesme veya birini hayatınızdan çıkarma söz konusu. Hızlı gelişmeleri, dikkatli inceleyerek önünüzdeki günlere yön vermeniz akıllıca olur. Arkadaşlar, sosyal ilişkileriniz adına bir dost veya arkadaşınızla ilgili görmeniz gereken bir gerçekle yüzleşmeniz söz konusu. İlişkiler de ve aşk hayatınızda sözlerinize, kendinizi ifade biçiminize özen göstermelisiniz.

TERAZİ YÜKSELEN VEYA TERAZİ BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükselen burcu Terazi olanlar dolunay sürecinde bu alanlardan daha yoğun etkilenecekler; kişisel konularınız öne çıkabilir. Genel olarak hukuki konular, bir mahkeme veya yargıyla ilgili bir alanda bir plan veya girişiminiz varsa, ani gelişmeler söz konusu. Eğer açmayı planladığınız bir dava veya hukuki bir işiniz varsa yine 10 Kasım’a kadar şartları iyi değerlendirmek doğru olacaktır.  İlişkiler ve aşk hayatınız adına hareketli günler geçirebilirsiniz. Sizi yoran bir ilişkiyle ilgili kararlar alma ve sonuçlandırma, hayatınızdan birini çıkarma söz konusu. Ani şekilde duygusal bir girdaba kapılmanız, aşk adına yanılgılar içine girmenizin de daha kolay olduğu bir süreçten geçiyorsunuz ki gerçek duygularınızla, tutku arasında kalmanız söz konusu. Duygusal alanlarda fevri kararları iyi değerlendirmek gerekmekte. Eşiniz, iş ortağınız, partnerinizle ilgili ani bir gelişme ya da durum öne çıkabilir veya siz bu kişilerle ilgili bilmeniz gereken bir durumu aniden fark edebilirsiniz. Estetik ve benzeri bir müdahale için de 10 Kasıma kadar acele etmeden adım atmak yerinde olacaktır.

AKREP YÜKSELEN VEYA AKREP BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükselen burcu Akrep olanlar dolunay sürecinde bu alanlardan daha yoğun etkilenecekler; İş ve mesleki konular, güncel koşturmalarınız, günlük iş yükümlülükleriniz adına değişiklik yapma arzunuz artabilir. Bir süredir ertelediğiniz, beklettiğiniz bir konuda ani bir biçimde karar almanız, harekete geçmeniz söz konusu ki sakin ve esnek olmak gereken ve değişiklikler açısından çok yönlü değerlendirmenin önemli olduğu zamanlar olduğunu unutmayın. Sağlık ve fiziksel enerjinize önem vermek gerekmekte. Sağlığınızı önemseyin ve bağışıklık sisteminize dikkat etmeye çalışın. Düşmanlar, rakipler, bir süredir gerginlik yaşadığınız kişilerle ilgili gelişmeler yaşanabileceği gibi uzak tutmaya çalıştığınız kişilerle muhatap olma, güç savaşlarına girme durumuna aniden geçmek zorunda kalabilirsiniz. Manipülasyona girmeden, bu dönemin size ne öğrettiğine ve neyi fark etmeniz gerektiğine odaklanarak ilerlemeniz faydanıza olacaktır. Duygusal ilişkileriniz adına tutkulu ve akıldan ok duygularla hareket etme eğilimleriniz yükseliyor. Güç savaşlarına açık olacaksınız ama oyuna gelmeden süreci akıllıca yönetmeniz gerekiyor.

YAY YÜKSELEN VEYA YAY BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükselen burcu Yay olanlar dolunay sürecinde bu alanlardan daha yoğun etkilenecekler; İlişkiler, aşk hayatınız, duygusal beklentileriniz adına yoğun bir dönem geçireceksiniz. Evli veya çocuklu Yay burçları çocuklarıyla ilgili konularda olayları, durumları savaşa çevirmeden, tartışmalardan kaçınarak, uzlaşarak bu süreci yönetmeye çalışmalılar. Bekarsanız, ilişkilere yoğunlaşırken, bir süredir ilgi duyduğunuz biriyle ilgili ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Normal koşullarda kabul etmeyeceğiniz bir durum veya ilişki içinde kendinizi bulabilirsiniz. Veya devam eden ilişkinizde takıldığınız konuları öne çıkarabilirsiniz. Dolunay döneminde artan huzursuz enerjileri dikkatinizi ilişkiye vermeden veya tüm odağınızı bu noktada tutmadan, geçirmeniz faydanıza olacaktır. Hobiler, kişisel gelişim gibi konularla kendinizi oyalamak, bu alanlarda ilginç gelişmeler yaşamak, bir yeteneğinizi veya bir konuya olan ilginizi fark etmek söz konusu ki yaratıcı yönünüz yükseliyor. İlgi alanlarınızı bir konuya odaklamadan, bu dönemi biraz daha sakin ve geniş bir pencereden bakmaya çalışarak geçirmek kazançlı çıkmanıza destek verecektir.

OĞLAK YÜKSELEN VEYA OĞLAK BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükselen burcu Oğlak olanlar dolunay sürecinde bu alanlardan daha yoğun etkilenecekler; Aile, ev yuva alanları, ebeveynlerle ilgili konular, evinizle ilgili yapmak istediğiniz bir değişiklik, ani kararla gelen bir taşınma veya yer değiştirme konusu bu dönemde odak noktanız olabilir. Ailevi konularda çözülmesi gereken bir duruma liderlik etmek, aile içinde öne çıkmak söz konusu. Ebeveynlerle ilişkilerinizi veya iletişiminizi dengede tutmaya özen göstererek dolunayı yönetmeye çalışın. Kariyer ve iş alanlarınızda gelişmeler, duran bekleyen bir konuda hızlı bir ilerleme kaydetme söz konusu. Yeni bir projenin aniden olgunlaşması veya bekleyen bir işinizin hız kazanması nihai kararı alma durumunda kalmanız da yine söz konusu. Ev ve kariyer arasındaki dengeleri sağlamanız, kendinize ailenize vakit ayırmayı öğrenmeniz, bir süredir iş güç derken gözden kaçırdığınız bir durumu fark etmeniz anlamında dolunay sürpriz bir gelişmeyi de hayatınıza alabilir. Gelişmesini beklediğiniz bir proje veya işle ilgili yenilenmiş bir teklifle karşılaşmanız söz konusu.

KOVA YÜKSELEN VEYA KOVA BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükselen burcu Kova olanlar dolunay sürecinde bu alanlardan daha yoğun etkilenecekler; Çevrenizle iletişiminizin hız kazandığı, teklifler, kısa vadeli işler, projeler açısından yoğun bir dönem olacak. Öncelikle dikkatiniz yakın çevre, kardeşler, yakın arkadaşlarla ilgili gelişmelere veya onlarla olan ilişkilerinize kayabilir. Girişimleriniz, bir süredir cesaret edemediğiniz, beklettiğiniz bir alanda sonuca ulaşmanız, harekete geçmeniz söz konusu. Yazma, yayıncılık, eğitim ve benzeri konularda sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Duygusal konularda kendinizi yenileme, bakış açınızı gözden geçirme arzunuz artıyor. İlişkilerde keskin kararlar alabilir, sadece duygusal ilişkileriniz açısından değil, her türlü ikili ilişkinizde sabrınızı zorlayan, sınırlarınızı ihlal edenlere karşı tepkisel olabilirsiniz. Yurtdışı veya yabancılarla ilgili beklediğiniz bir gelişme, haber veya onaylanmasını istediğiniz içinde olmayı arzu ettiğiniz bir projeyle ilgili sonuç almanız söz konusu.

BALIK YÜKSELEN VEYA BALIK BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükselen burcu Balık olanlar dolunay sürecinde bu alanlardan daha yoğun etkilenecekler; Maddi konular, finansal alanlar, parasal işlere odaklandığınız bir dönem geçiriyorsunuz. Maddi beklentileriniz, alacak verecek konuları, başkalarından beklediğiniz gelirleriniz, eş veya aile gibi, bu alanlarda gelişmelerin sizi yoğun şekilde meşgul edeceği bir dolunay döneminden geçmektesiniz. Krediler, banka veya benzeri işleriniz adına düşünmeden hareket etmek daha sonra zorlanmanıza neden olabilir. Vergiler, vergi borçları, alım satımlar, her türlü satış konularında planlı ve çok yönlü düşünme ve hareket etme döneminden geçiyorsunuz. Hızlı gelişmelerin yaşandığı bu dönem için de özelikle uzun vadeli yatırımlar adına dikkatli düşünülmesi ve iyi plan yapılması gereken bir aralık söz konusu. Duygusal hayatınızda, ilişkileriniz adına bilmediğiniz veya daha önce fark etmediğiniz kişisel alanlarınızla bağlantılı veya ilişkinizle ilgili konuşmaların kulağınıza gelmesi, ilişkinin gidişatını etkileyecek sözlerin size aktarılması söz konusu. Üçüncü şahısların sözleriyle değil, kendi fikirlerinizle ilerlemeniz gereken bir dönem söz konusu. İş veya mesleki konularda yine dedikodu veya manipülasyonlara dikkat ederek bu dönemi yönetmelisiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder