11 Eylül 2017 Pazartesi

Şebnem Ekşib 11-17 Eylül 2017 Haftasi


11 Eylül Pazartesi Etkileri


Ay Koç burcundan öğle saatlerinde ayrılacak. Haftanın ilk günü önemli işlerinizi sabah saatleri halletmeye çalışın. Öğleye doğru 11 den itibaren Ay burç değiştirmeye başlıyor ve bu süreci 15.00 de tamamlayacak. Haftanın ilk günü saat 11 ile 15 arasında zihinsel konular, kritik edilecek alanlar, hızlı düşünmek gereken alanlarda daha dikkatli olmak gerekiyor.

Pazartesi günü öğleden sonra Boğa burcuna yerleşecek Ay, beslenmede özenli olmak gerektiğini vurguluyor. Akşam yemeğini mümkün olduğunca hafif geçirmek haftanın ilk günü için önemli.

Pazartesi günü boyunca aktif olacak Ay ile Rahu ve Ketu arasındaki sıkıntılı ilişki bilhassa öğle saatlerinde daha sakin ve rutin işlere yönelmenin doğru olacağını vurgulamakta.


Haftanın ilk günü Koç ve Boğa burçları yukarıda bahsettiğim alanlara biraz daha dikkat etsinler. Terazi ve Akrep burçları ise ilişkiler, eşleri, partnerleri ile olan diyaloglarında hassas olabilirler.

Pazartesi bilhassa saat 15.00 e kadar olan aralıkta dikkatli hareket etmek, ilişkilere özen göstermek, meseleleri büyütmemek, trafikte, iş ve mesleki konularda tartışmalara girmeden hareket etmek yerinde olur.


12 Eylül Salı Etkileri


Ay Boğa burcunda ve kıymetli bir yıldızda konaklayacak. Estetik ve güzellikle ilgili konuları destekleyen bu yıldız, ele aldıklarınıza agresif bir şekilde yaklaşmanızı desteklemez. Yoğunlaşma ve bir konuya odaklanmanız gerekiyor ve dikkat isteyen bir konuda incelikli veya detaylı halletmeniz gerekenler söz konusu ise bugünü kullanmayın. Zira detaylarda gözden kaçırdıklarınız olabilir. Güzellik, estetik, sanatla ilgili alanlara yönelebilirsiniz. Ağır işler, fiziksel olarak koşturma gereken durumlar sizi zorlayabilir. Boğa, Akrep ve Yengeç burçları bu noktaya daha fazla dikkat etsinler. Beslenme düzeninizde hafif öğünleri tercih etmeye çalışın.

Boğa ve Aslan burçları Ay ve Mars arasında gerçekleşecek gerilimli etki nedeniyle çabuk sinirlenme ve normalden daha tepkisel olma eğiliminde olabilirler. Sadece siz değil, temas halinde olduğunuz yakın kişilerden Boğa ve Aslan enerjisi yüksek olanlar varsa tartışmaktan kaçının bu kişilerle bir konuya çözümsel yaklaşmak daha zor olabilir, şartları zorlamayın.

13 Eylül Çarşamba Etkileri


Ay öğleden sonra Boğa burcundan çıkacak ve İkizlere geçecek. Akşam 17.00 e kadar olan gün aralığında sabit konular, araştırma isteyen alanlar için etkiler destekli. Hızlı hareket etmek, birden fazla konuyu aynı anda çözmeye çalışmak kolay olmaz. İlişkilerde beklentinizin yüksek olacağı ve partnerinize ondan beklediklerinize dönük hareket edebilirsiniz. Bugün duygusal alanlara odaklanmak yerine kişisel konular, ticari işler, görüşmeniz gereken kişilerle olan organizasyon veya detayları planlamak yani iş planı yapmak için iyi etkiler var. Ay küçülürken ve Yeni ay fazına doğru giderken, biraz içe dönmek yerinde olabilir. Bugünün etkilerini Boğa, İkizler, Yay, Akrep, Koç burçları daha yoğun hissedebilirler.

14 Eylül Perşembe Etkileri


Bugün Vedik Astrolojiye göre Ay İkizler burcunda. Hızlı düşünüp, hızlı karar verme isteği artarken, yavaş hareket etmekten sıkılmak söz konusu. Monoton veya durağan konular yerine, hız ve aktivasyon isteyen işlere yönelmeyi gökyüzü destekliyor. Fakat gün içinde ele aldığınız işler de, ticari konular veya normal rutinde hilebaz, uyanık kişilere dikkat etmek gerekmekte. Sabah saatleri aktif olacak Jüpiter ve Ay kontağı, herkesi kendiniz gibi sanmayı veya size her söylenilene inanmayı da getiriyor ki iş, ticari konular gibi alanlarda uyanık olmak gerekmekte. Öte yandan hafta boyunca devam eden iç huzursuzlukları artıran enerjiler bugün yerini daha pozitif düşünmeye kendinizi daha hissetmeye bırakacaktır. Tek sorun fazla abartma ve iyimser bakma riski de yüksek. Söz almak, birinin size vaat ettiklerine hemen inanmak için de iyi bir gün değil. Veya siz birine söz verirken, bir vaatte bulunurken, daha sonra fikrinizin değişebileceğini hesaba katmalısınız.  Bugünün enerjilerine Aridha yıldızı hakim ki bu yıldızın sözleri tutturmamak gibi bir marifeti vardır. İkizler, Yay, Kova ve Terazi burçları için zihinsel aktiviteler, plan yapmak için iyi bir gün. Birden fazla işi çözmek veya halletmek mümkün. Duygusal konularda ise daha temkinli olmak gerekmekte. Bugün Venüs sakıncalı bir dereceden ilerlerken, ilişkinizde var olan sorunlar daha fazla gözünüze batabilir. Yengeç, Aslan, Kova, Oğlak, Boğa ve Terazi burçları eşinizle olan sorunları bugün büyütmemeye çalışın.

15 Eylül Cuma Etkileri


Venüs bugün Aslan burcuna geçerken, Ay halen İkizler de olacak. Alışveriş, pahalı satın almalar, ev dekorasyonuna başlamak, yeni bir ilişkiye başlamak, ilk kez biri ile tanışmak veya ilk buluşmaya gitmek için etkiler destekli değil. Estetikle ilgili küçük veya büyük müdahaleler yine destek bulmuyor. Bu konularda Cuma’yı geçirip hareket etmek yerinde olur. Güneş ile Satürn arasındaki sert etkiler, otorite sembolü kişiler, kamu işleri resmi işlerde dikkatli olmak gerektiğini gösteriyor. Yöneticiniz, patronunuzla bir konuşma yaşacaksanız bugün çok da uygun olmayabilir. Bir olay veya durum karşısında karşı karşıya gelen iki tarafın birbirini anlaması bugün çok kolay olmayacaktır. Aile içinde eril kişilere yani erkekler ve erkek aile büyükleriyle, örneğin babanız gibi kişilerle ilgili konulara da yine dikkat etmek gerekmekte. Sağlıkta Balık burçları, duygusal konularda Aslan, Terazi ve Kova’lar, iş ve kariyerde Akrep, Başak, Oğlak, Yay, Kova ve İkizler, yakın çevre ile iletişimde Yengeç ve Boğa burçları Cuma ve Cumartesi günleri dikkatli olmalarında fayda var.

16 Eylül Cumartesi ve 17 Eylül Pazar Etkileri


Cumartesi Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Aile ve kişisel alanlarımız etkin olurken, Ay’ın gün içinde ağırlıklı konaklayacağı yıldız sosyalleşmeyi, dışa dönmeyi destekliyor. Venüs bugün Aslan burcunda rahatladığı bir dereceye ulaşırken, duygusal konularda hafta başında beri devam eden sert etkileri de yumuşatıyor. Estetikle ilgili konularda artık adım atabilirsiniz. Ancak Güneş bu seferde burç değiştiriyor ve fiziksel güç, kuvvet isteyen, dayanıklılık gerektiren alanlarda kendinizi zorlamak sakıncalıdır. Duygusal alanlarda Aslan ve Başak burçları rahatlayacaklar ancak sağlık ve fiziksel aktivitelerde yine Başaklar hafta sonu boyunca daha hassas olabilirler. Pazar günü Başak burcuna geçecek olan Güneş, Pazartesi den itibaren bu burcu daha rahat destekleyecek ama öncesinde enerjinizin düşük olması söz konusu.

Güzel bir hafta geçirmeniz dileklerimle.

Sevgiler.

Şebnem Ekşib

http://www.sebnemeksib.com.tr/11-17-eylul-haftasi-yorumlarim/ daha detaylı yorumları için ziyaret ediniz..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder