14 Ağustos 2017 Pazartesi

Su Karakuş 14-20 Ağustos 2017 Haftası Burçlar

Pazartesi: Bir önceki gece Merkür Başak burcunun 11.derecesinde gerilemeye başladı. Bu tehlikeli bir gerileme zira Başak burcu Merkür’ün güçlü olduğu bir alan. Sağlık ve iş konusunda büyük hatalar yapılabilir. Diğer yandan Merkür gerilemesinden yararlanmak için yarım kalan işlerin tamamlanması, iş düzeninin oluşturulması, sağlıkla ilgili kararların uygulamaya konması, kötü ve zararlı beslenme biçiminin değiştirilmesi, elemanlarla yeni iş programının yapılması gibi konular ele alınabilir. Hızı yavaşlayan Merkür daha net bir görüş açısı sağlayacağı için yavaş ve temkinli adımlar sonuçtan memnun olmamızı sağlayacak.

Güneş-Satürn ve Ay-Plüton olumlu açıları haftayı ve Pazartesini anlamlı ve düzenli geçirmemize yardım edecek. Disiplinli davranacak, konsantrasyon sağlayacak ve etkileyici şekilde duygularımızı ifade edebileceğiz.


Salı: Merkür-Neptün karşıtlığı düş kırıklığı yaratma eğiliminde. Merkür retrosunun etkisiyle yanlış düşüncelere açık olduğumuzu ve su baskınlarının sürpriz sorunlar yaratabileceğini unutmamalı. Gözyaşlarıda sel olabilir bugün. Nedensiz ağlamalar, elektronik araçların su ile imtihanı günün sıkıntılı anlarını yaratacak. Ay-Ay düğümleri arasındaki sert açı duygusal gerilime, keyifsiz hissetmeye ve geleceğe yansıyacak sorunları duygusal tepkilerimizle yaratacağımıza işaret ediyor. Aman dikkat! Sakinlik kazandıracak.

Çarşamba: Venüs’ün sert açıları şanssızlık, mali kayıplar ve beklenmedik ciddi baskılar yaratabilir. Gün romantik buluşmalar ve riskli yatırımlar için uygun değil. Öte yandan Güneş’in ay düğümleriyle yaptığı açı canlı ve neşeli ruh halinin her koşulda bozulmayacağını ve kendimizi öne çıkartmanın kolay olacağını müjdeliyor. Kendinizle baş başa kalmak, kendinizi keşfetmek ve gelecek planları yapmak açısından harika bir gün.

Perşembe: Mars’ın olumlu açıları Aslan burcuna özgü sahnede olmak, tanınmak, eğlenmek, organizasyon yapmak, çocuklarla ilgilenmek gibi eğilimleri kolaylaştıracak. Bugün geleceğe yatırım olacak günlerden biri. Ekilenlerin kalitesi biçilecek ürünün alınacak sonucun kalitesini belirleyecek. Ay’ın Uranüs’le bağlantısı güzel sürprizlerin güne ve yaşantımıza anlam katacağını müjdeliyor.

Cuma: Evrenle bir olduğunuzu hissetmek, merhamet duyumsamak, insani erdemlerinizi daha üst boyuta taşımak ve böylece aşırı mutlu hissetmek için nefis bir gün. Ay-Neptün bağlantısı mutluluğa giden yolun yardım etmekten ve merhamet etmekten geçtiğini hatırlatacak. Değerlendirenlere..

Şansı ve kalıcılığı aynı anda yaşamak isteyenler içinse Jüpiter-Satürn olumlu açısı motive edici. Eski düzeni ve disiplini yeniden sağlayabiliriz.

Cumartesi: Kötü sürprizler duyguları bir anda sarsarken bunun bir şaka olduğu ya da düzeltilebilir olduğunu kavrayabiliriz. Enerjimiz ve canlılığımız olaylara el koymamıza yardım edecek ve sonuç sevindirecek. Ay-Uranüs olumsuz açısından Güneş- Uranüs olumlu açısına zıplamak iyi gelecek.

Pazar: Güneş Tutulmasına 1 var. Ve artık yenilik için kıvrandığımız, sürprizleri değerlendirdiğimiz bir gün olmalı. Elbette Aslan, Koç ve Yay burçlarının son derecelerinde, Başak, Boğa ve Oğlak burçlarının ilk derecelerinde bir gezegeniniz, yükselen burcunuz ya da köşe noktanız varsa. Yararlanmaya bakın. Böylesi tekrar yaşanamaz. Ve aklınızdaki yenilik planı için ışığı bekleyin. Görür görmez değerlendirin.

Tutulma sürecinde evet Merkür geri gidiyor. Biliyor musunuz tam 5 gezegen geri gidiyor ve en önemsizi Merkür. Gerileyen gezegenler şunlar: Plüton, Neptün, Uranüs, Satürn ve Merkür. Satürn ve ötesi tüm gezegenler yani. Onlar epeydir geri gidiyor. Ve tutulma bir zamanlar başlamış işleri ve ilişkileri yenilemek, yeniden gündeme geldiğinde değerlendirmek için iyi bir fırsat. Güneş tutulmaları 1 ay öncesinden 1 ay sonrasına dek etkilidir. Zirve dönem 2 haftadır. Kaçırmayın bu fırsatı.

Su Karakuş

Uzman Astrolog

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder