1 Ocak 2017 Pazar

Öner Döşer 2-8 Ocak 2017 Haftası


Öner Döşer

İlişkilerde fedakarlık önem kazanıyor


İlişkiler gezegeni Venüs, Salı günü Balık burcuna geçiyor. Balık burcu empatiyle, fedakarlıkla ilişkilendirilir. Venüs bu burçta yücelir, çünkü evren karşılık beklemeden sevgi vermeyi yüceltir. Bu geçişin ardından etkinleşen Merkür-Venüs altmışlığı, gerek özel ilişkilerimiz, gerekse sosyal ilişkilerimiz açısından hoş, karşılıklı olarak düşünceli konuşmalara, yazışmalara özen gösterirsek, güzel mesafe kaydedebileceğimizi işaret ediyor.

Gözden geçirmek gereken konular


İletişim gezegeni Merkür, pek çok özelliklerinin yanı sıra plan yapmak, üzerinde düşünmek, konuşmak, yazmak ile de ilişkilendirilir. Merkür’ün geri harekette olduğu zamanlarda, bu gerilemeyi yaptığı burcun temsil ettiği konular üzerinde tekrar düşünür, geçmişte yaptığımız planları gözden geçiririz. Bu Çarşamba günü Merkür Yay burcuna geriliyor. Uluslararası işler, dış ticaret, turizm, seyahatler, eğitim, yayıncılık alanlarında, hukuksal konularda daha evvelce giriştiğimiz işleri tekrar gözden geçirmemizin zamanı gelmiş demektir. Hayata bakışımızı, umutlarımızı, gelecek planlarımızı da gözden geçirmemiz gerekecek pek tabii ki. 

Derin mücadele


Cumartesi günü kesinleşecek Güneş-Plüton kavuşumu, haftanın ilk yarısından itibaren üzerinde uğraştığımız, mücadele verdiğimiz konularda derinleşme zamanlarında olduğumuzu işaret ediyor. Terörle mücadele açısından bunun çok önemli olduğunu tahmin etmek zor değil. Güneş’in Plüton-Uranüs-Jüpiter T-kare açı kalıbını tetikleyeceği önümüzdeki günlerde derin ve kökünden temizlemeye yönelik bir mücadeleye girişilebilir. Günlük hayatımızda da, her ne için veya her ne ile mücadele etmemiz gerekiyorsa, bu konularda elimizi taşın altına koymamız gerekecek. Farkında olalım!

Astrolog Öner Döşer 2 - 8 Ocak 2017 Haftalık Burç Yorumu

Pazartesi gününün ilk yarısında Ay Kova burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde etkinleşen Ay-Venüs kavuşumu, ilişkiler açısından şanslı bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor.
Kavuşumun kesinleştiği 10:58’den sonra başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor. Ta ki Balık burcuna geçiş yapana kadar (12:57). Ay-Merkür altmışlığının etkinleştiği öğle sonrasındaki saatlerden itibaren yapacağımız konuşmalarda güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Akşam saatlerinde Ay-Güney Ay Düğümüne yakınlaşıyor. Geçmişle ilgili bir şeyler öğrenebilir ya da geçmişle yüzleşebiliriz. Ülkemizin geleceğini ilgilendiren önemli kararlar, konuşmalar yapılabilir bugün. Ay’ın Mars-Neptün kavuşumunu tetikleyecek olması, kuşku uyandıran, belirsiz kalan, karmaşa yaratan konuların gündeme gelmesini anlatıyor olabilir. Bu enerji ertesi güne de yayılıyor. Güvenlikle ilgili konuların, zaafların yoğun bir şekilde konuşulacağı bir gündeyiz. 

Salı günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Sabah 10:46’da Venüs de Balık burcuna geçiyor. Ülkemizin yöneticilerini, geleceğini ilgilendiren konuların ön planda olacağı bir gündeyiz. Ay’ın Mars-Neptün kavuşumunu tetikleyecek olması, kuşku uyandıran, belirsiz kalan, karmaşa yaratan konuların tekrar gündeme gelmesini anlatıyor olabilir. Güvenlikle ilgili konuların, zaafların daha yoğun konuşulacağı bir başka gündeyiz. Ay-Güneş altmışlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında ikili ilişkiler, görüşmeler, toplantılarda olumlu gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında hayatımızda önem verdiğimiz kişilerden güçlü destekler bulabiliriz. Merkür-Venüs altmışlığının etkili olduğu gün genelinde önemli konuşmalarımızı, yazışmalarımızı rahatlıkla yapabiliriz. Ay’ın Kiron-Satürn karesini çalıştırmak üzere olması, ekonomik anlamda stres işaretçisi olabilir. Piyasada işlem yapanlar açısından bugün ve yarına dikkat! 

Çarşamba günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor ve gün genelinde zorlu açılar yapıyor. Ancak mücadele ve gayret göstererek ilerleme kaydedebileceğimiz bir gündeyiz. Ay’ın Kiron-Satürn karesini çalıştıracak olması, ekonomik anlamda stres işaretçisi olabilir. Piyasada işlem yapanlar açısından dikkat edilmesi gereken bir gündeyiz. Ay-Merkür karesinin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde tartışmalara, fikir değişikliklerine, verilen sözlerin yerine getirilmediğine şahit olabiliriz. 19:14’te çok kısa bir süre boşlukta kalan Ay, 19:19’da Koç burcuna geçiyor. Merkür’ün Yay burcuna geri dönüşünü yaşayacağımız bugünden itibaren (17:16’da) uluslararası işler, turizm, seyahatler, eğitim konularını tekrar gözden geçirebiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Gün genelinde Ay’ın sadece Güneş ile temel açısı mevcut (kare). Bu açının etkisini göstermeye başlayacağı öğle sonrasındaki saatlerden itibaren iyice hareketlenebiliriz. Otorite ortaya koymaya karşı çıkan isyankar enerjilerin hakim olacağı bir günde olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu yüzden yönetici figürlerinin işi zor diyebiliriz. Zam veya terfi istemek, iş başvurusunda bulunmak, toplantılar yapmak açısından ideal bir günde olduğumuz söylenemez. Rekabetçi ve çekişmeli bir enerji akışı hakim olacak gün genelinde. Kadın erkek ilişkilerinde de gergin bir hava esebilir, dikkat! Gece saatlerinden sonra Ay’ın önünde zorlu açılar var. Dikkat edilmesi gereken bir zaman dilimindeyiz!

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda ilerliyor. Gece saatlerinden başlayarak sabah saatlerine kadar uzanan süreçte Ay’ın zorlu açıları var (Plüton-Uranüs-Jüpiter). Bu yüzden sabah saatlerinde hırpalayıcı, mücadeleli, çekişmeli ve rekabetçi bir atmosfer oluşması ihtimalinden söz edebiliriz. Ay-Satürn üçgeninin etkili olduğu sabahın ilerleyen saatlerinde ve öğle saatlerinde biraz topa basmamızda, yavaşlamamızda, daha temkinli hareket etmemizde fayda var. Ay-Merkür üçgeninin etkili olacağı günün ikinci yarısında iletişim daha kolay ve destekleyici yönde akıyor. Kendimizi iyi ifade edebilir, önemli iş ve görüşmelerimizde bazı gelişmeler kaydedebiliriz. Saat 23:17’de Ay Boğa burcuna geçiyor.

Cumartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sakinlik isteyeceğimiz, kendimizi güvende ve huzurlu hissedeceğimiz yerleri tercih edebileceğimiz bir gündeyiz. Ay’ın Venüs ile ve daha sonra da Neptün ile uyumlu açıda ilerleyecek olması, sabah saatlerinden akşam saatlerine kadarki süreçte bize hoş duygular yaşatacak sanatsal aktivitelere, eğitimlere, toplantılara katılabiliriz. Huzur ve güvenlik arzusunda olduğumuz bu güzel günde Güneş-Plüton kavuşumunun kesinleşeceğini de unutmamalı tabii ki! Yani bir taraftan derin bir mücadele ve hesaplaşma arzusu devam ediyor. Venüs-Güney Ay Düğümü kavuşumu, bu enerjinin özel ilişkiler alanında da oluşacağını düşündürüyor. Geçmişin hesaplaşmalarına açık bir günde olabiliriz. Başkalarıyla ilişkilerde nasıl olduğumuz ya da davrandığımızı değerlendirmemiz açısından kendimizle yüzleşmemiz, hesaplaşmamız gerekebilir!

Pazar günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Huzur, sakinlik ve güvence arzusunda olduğumuz bir gündeyiz. Ay’ın Plüton ve Güneş ile uyumlu açılarının etkili olduğu sabah saatleriyle güne güçlü başlıyoruz. Ay-Güneş altmışlığının kesinleşeceği 05:22 sonrasında boşluğa girecek olan Ay, günün geri kalanında boşlukta devam edecek Boğa burcundaki ilerlemesine. İletişim gezegeni Merkür direkt harekete doğru durağanlaşıyor (12:42). İletişimle ilgili bir şeylerin düzelmeye ve tekrar yoluna girmeye başlayacağını söyleyebiliriz. Tabii biraz zaman alacak. Ay’ın parasal konularla ilişkilendirilen Boğa burcunda ilerlediği gece saatlerinde (20:30-22:30) bendeniz de Astro-Finansal açıdan 2017 yılını ele alacağım online seminerde olacağım. Katılmak isteyenler okulumuzu arayabilir veya email gönderebilirler. (0532 284 89 79 – 0216 358 12 23 – info@astrolojiokulu.com)

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder