4 Ocak 2017 Çarşamba

İrem Su 9-15 Ocak 2017 Haftasi Burçlar

İrem Su 9 - 15 Ocak 2017 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu ( 9 - 15 Ocak 2017)

Sevgili Koçlar 12 Ocak saat:14:34 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, aile-iş hayatı-ilişkilerimiz ve kişisel girişimlerimizde güvence o denli önemli ki, ister istemez hassasız. Duygularımız bizi yönetiyor gibi. Dışarıda en ufak bir şey olsa, bunun bize etkisi ne olabilir diye düşüneceğiz. Görünümler de bunun işaretçisi olarak bu Dolunayda epeyce etkilidir. İş hayatında görevimiz, kurallar, disiplinli çalışmak gerekiyor. Çünkü isteklerimizi elde etmenin yolu bundan geçiyor. Ancak bu bizi biraz da yoruyor. Bir destek, can yoldaşı arayışı öne çıkıyor. Bekar Koçlar yalnızlıktan, anlaşılmamaktan şikayetçi. Evliler, eşin adil düşünmesini, yardımcı olmasını istiyor. Ailemiz, yuvamız için her şey yapabiliriz. Merkür-Oğlak burcunda ilerliyor ve işinizde ciddi, disiplinli düşünmenin önemini hatırlatıyor. Bir yandan da fedakarlık, özveri gibi olgular yüreğimizde baskın. Ben derim ki, iyi niyetinizin sınırlarını bilin. Birileri için kendinizden ödün vermeyin. İşlerinizi düzenli yapmaya ve ilişkilerinizde gerçekçi olmaya çalışın. Aceleyle veya hassasiyet nedeniyle yanlış kararlar vermeyelim. Bu Dolunay, ailemiz ve iş hayatımızla ilgili sorumlulukları hatırlatıyor ve ailenin önemini, güven içinde yaşamanın kıymetini vurguluyor. Huzur bulmak, rahatlamak istiyoruz, sorun yaşamak istemiyoruz. Zorluklar tabii ki hayatta var. Biz de aşabilmek adına mücadeleciyiz.

12 Ocak-7 Şubat tarihlerinde Merkür-Oğlak burcunda ilerleyecek. Mesleki konularda disiplinli düşünmemizi sağlayıcı, işlerimize sorumluluklarımıza odaklanmamızda yardımcı, kurallara uygun şekilde görevlerimizi yerine getirme anlamında destekleyici bir süreçtir. Bu dönemde patron konumundaki insanlarla iletişimde bulunurken, saygılı olmamız beklenir. Belli bir mesafeyi korumamız, zamanında işlerimizi yapmamız, bunları yerine ulaştırmamız gerekir. Bu açıdan biraz sizleri sıkıcı bir dönem olabilir. Çok ciddi düşünmek, kendimizin farkında olmak lazımdır. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

Boğa Burcu ( 9 - 15 Ocak 2017)

Sevgili Boğalar 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, yakınlarımızla veya çevremize olan duyarlılığımızdır. Bu sözümüzde, yazımızda, görüşmelerimizde ön plandadır. Derdimiz varsa anlatırız, derdi olan varsa dinleriz. Bazen de içimize atarız susup bekleriz. Bir yandan gerçekçiyizdir, diğer yandan duygusalızdır.
Bu Yengeç Yeniaylarının öz niteliğinde vardır. Çünkü güvence olgusu gayet kıymetlidir. Görünümlere baktığımızda sağlıklı, verimli ilişkilere ihtiyacımızı vurguluyor. Çalışma hayatında veya genelde hem ciddi projeler peşindeyiz hem de en iyisi olsun istiyoruz. Ancak ne olursa olsun görülür, elle tutulur ve hakikaten işe yarar olmasına dikkat etmeliyiz. Daha önce adım atılmış veya karar verilmiş işlerde bile, şartları tekrar gözden geçirmek yararlı olur. Sözgelimi yurtdışı, eğitim, çalışma hayatımız, sağlığımızla ilgili konuları ciddiye alalım. Yeteneklerimize uygun mu, maddi açıdan doyurucu mu bir bakalım. Bugün Merkür-Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Hedefimize uygun şekilde planlı düşünmenin işaretçisidir. Siz tercihlerinizi gerçekçi şekilde yapabilirsiniz. Bu tabii ki olumludur. Bir mesele üzerinde uzun uzun düşünmeyi sağlar. Böylece Dolunayın işaret ettiği güvencene dikkat et, bazı şeyleri göz ardı etmeye meyillisin ama zihninde hesap kitap yaparak garantisi olana yönelirsin diyor. Bize de aklımızı başımıza almak düşüyor. Tabii ki karşımıza gerçekten sağlam bir iş, fırsat çıkmışsa, uzun vadeli ve güvence taşıyorsa, sırf duygusal düşünüp onu da elden kaçıramayız. Bakacağız duruma göre, inceleyeceğiz. Ani çıkışlar, sabırsızlık göstermeyeceğiz.

12 Ocak-7 Şubat tarihlerinde Merkür-Oğlak burcunda ilerleyecek. Ciddi bilgi edinme ve gerçekçi düşünme sürecidir. Hiçbir işi yarım bırakmaz, mutlaka bir sağlam temel üzerine oturtmayı tercih edersiniz. Dürüstlük, netlik ve sağlamlık sözlerinize yansır. Eğitim, iş hayatında başarılı girişimlerde bulunmak, bağlantılar kurmak, görüşmeler yapmak için uygun bir zamandır. Kazandırıcı olan işlere öncelik tanırsınız. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.


İkizler Burcu ( 9 - 15 Ocak 2017)

Sevgili İkizler 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, maddi açıdan ve genel olarak değer verdiğimiz ne varsa onu korumayı, güvence altına almayı önemsediğimizin işaretçisidir. Bu Dolunayda önemli olan, bizim dışımızda gelişmesi mümkün durumlara karşı temkinli olmak, hesabı bilmektir. Sözgelimi borçlanma, kredi, eşimizin maddi durumu, iş alacaklarımız, ortaklıklarımız, maddi beklentilerimizle ilgili her şeyi iyice muhasebe etmeliyiz. Bugün Merkür-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu da gösteriyor ki, çıkarlarımız söz konusu ise, biz kimseye güvenip yola çıkamayız veya her şey yolunda giderken de, sürekli karamsar düşünemeyiz. Duruma gerçekçi şekilde bakacağız. Eğer bir sıkıntı varsa, yapıcı çözüm yolları arayacağız. Araştıracağız. Bu bize ne kazandırır, ne açıdan zorlar diye analiz edeceğiz. Dolunayın görünümlerine baktığımızda, hatır gönül işlerine dikkat edin derim. Bütçeniz dengeli olsun. Gelir-gider arasındaki uçurumlar olmasın. Bir proje, fırsat veya gelişme olduğunda, bunun uzun vadeli olup olmadığına bakalım. Çocuklarımız canımız bizim. Ancak hesapsız alışverişlere dikkat edelim. İhtiyaçlarımızı düzgün şekilde planlayalım. İş hayatında iyi niyetin sınırlarını bilelim. Birileri kendi çıkarını düşünerek, bizi yanıltmasın. Bu Dolunayda ideallerimizi bir daha gözden geçirelim. Hedefimizi bilelim. Elle tutulur, göz görülene önem verelim.

12 Ocak-7 Şubat tarihlerinde Merkür-Oğlak burcunda ilerleyecek. Dışarıdan gelir elde etmek veya desteklenmek konusunda zorlanabiliriz. Yükümüz artar. Hızlı bir şekilde düşünen ve çabucak işleri halletmekten yana bir kişi olmamıza rağmen, belirsizlikler yüzünden beklemede kalabiliriz. Ailemiz, evimiz, güvencemiz, geleceğimizle alakalı konularda ciddi düşünmek zorundayızdır. Sözler vermekten kaçınırız veya kaçınmamız gerekir. Çünkü verdiğimiz sözün arkasında durup duramayacağımızı bilemeyiz. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

Yengeç Burcu ( 9 - 15 Ocak 2017)

Sevgili Yengeçler 12 Ocak saat:14:34 tarihinde burcunuzda oluşacak Dolunay, güvence denilen en kıymetli olgunun sizler için önemini iki kez vurguluyor. Yengeçler zaten bunu daima önemserler. Görüyoruz ki bu Dolunayda da buna fazlasıyla kıymet verecekler. Şimdi ikili ilişkilerde belli bir ciddiyetin önem kazandığını söyleyeyim. Karşımıza çıkan kişiyi veya mevcut ilişkimizi huzur, denge, paylaşım ve hepsinden önemlisi güvenilirlik çerçevesinde gözden geçirmeliyiz. Evlenmek, boşanmak veya iş ortaklığı konularında bu Dolunayda belli bir mücadelemiz var. Bir yuva kurmak isteyenler, karşınızdaki kişi ne kadar sağlam buna bakınız. Problemleri olan Yengeçler, asıl problem nedir aranızda, siz de bunu gerçekçi şekilde ele alınız. İş ortaklığında, hukuksal duruma göre karar veriniz. Bu Dolunay iş girişimleri veya işten ayrılma-işe girme gibi sürpriz kararları işaret etse de, duruma bir bakın. Bu karar doğru mu, uzun vadeli olur mu? Merkür bugün karşıt burcunuz Oğlakta seyrine başlayacak. Sizler için ilişkilerde kararlılık, ciddiyet, gerçekçilik bir hayli öne çıkıyor. Eşiniz sizden farklı düşünebilir veya her durumu fazla ciddiyetle ele alabilir. Siz duyarlısınızdır, o sert konuşabilir. Bu Dolunayın özünde zaten, ilişkiler bir hayli önemli olduğu için, iki yönlü gelişmeler yaşanabilir. Bir yanıyla aşka önem veririz, el üstünde tutarız, sevgimiz yoğundur, vazgeçemeyiz. Diğer yanıyla, farklı düşünceler, hayata bakış açımız nedeniyle ilişkide zorlanırız. Burada önemli olan, her iki kişinin de, sevgi gibi güven olgularını önemseyerek duruma bakmalarıdır.

12 Ocak-7 Şubat tarihindeki Merkür-Oğlak geçişi, bize partnerinizle olan iletişim ve ilişkinizle ilgili konularda belli bir durgunlaşma ve disiplinli şekilde düşünme süreci olarak önem taşıyor. Dağılan zihnimiz veya bizi yoran meselelere şimdi ciddi bir şekilde bakmamız gerekecek. Aslında bir yerde iyi, ancak problemler varsa, eski meseleler yine kafamızın içini kurcalayabilir. Hatta bu partnerimizin konuşmalarında daha fazla etkilidir. Bu geçiş, iki misli tedbir gerektirir. Bu tarihlerde partneriniz veya birileriyle problemleriniz varsa, bunların dürüstçe konuşulmasını istersiniz. Partneriniz de bu süreçte fikirlerini açıklamaktan veya duyarlı konuşmaktan uzak davranışlar sergileyebilir. Temeli güçlü ilişkilerde bu süreçte hayata, işe, sorumluluklara dair fikir alışverişinde bulunulur. Sağlamlık, uzun vadelilik çerçevesinde düşünülür. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

Aslan Burcu ( 9 - 15 Ocak 2017)

Sevgili Aslanlar 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, duyarlılığı bilhassa gönlümüzde yükseltiyor. Belki ifade edemiyoruz hislerimizi, yaşadıklarımızı bu yüzden biraz yorgunuz veya hassasız. İlişkilerimiz, iş hayatımız, fiziksel ve ruhsal sağlığımız hepsi bu Dolunayda biraz daha ön planda. Bizi anlamaları gerekecek veya bizim ifade etmemizde yarar var. Aşkta ve hayatın genelinde bir şeylere tutunmak, güvenmek, değerlerimizi korumak içgüdümüz yüksek. İç sesimiz bize bir şeyler fısıldıyor ancak bu sese tam manasıyla inanabilir miyiz onu anlamak lazım. Görünümlere baktığımızda, sorumluluklar ön planda. Bu da ister istemez düşündürüyor bizi. Kaliteli bir yaşam, olumlu ilişkiler, güçlü fırsatlar, yakınlarımızın desteği bizim için çok önemli. Merkür bugün Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Bir de bu Yeniayda finansal konularda hesabı şaşmamak gerekiyor. Hem işimizde dikkatli olmamız hem de alacak, borçlar, krediler ve özel ilişkilerde iyi niyetin kullanılmaması için gözümüzün açık olması gerekiyor. Bağımlı, alışkın olduğumuz, ne kadar zorlansak da görmezden geldiğimiz noktalar bizi ister istemez duyarlı yapıyor. Hesabi düşünemiyoruz. Ancak göz göre göre de birilerinin veya bir şeylerin hayal kırıklığı yaşatmaması için dikkatli olmalıyız. Ben moral ve motivasyonunuzu yükseltici, sizi şöyle bir canlandırıcı, bu denli her şeyi içinize atmak yerine, şöyle bir toparlanmanızda yardımcı aktiviteleri öneriyorum. Sözgelimi sevdiğiniz dostlarınızla, güvendiğiniz kişilerle konuşun, bir araya gelin, kafanızı rahatlatın.

12 Ocak-7 Şubat tarihindeki Merkür-Oğlak geçişi, eksiklerinizi tamamlamanız, yavaş ve emin adımlarla ilerlemeyi kabul etmeniz gerekebilir. Ancak şunu belirteyim ki, bu geçiş genel olarak iş hayatınızı veya sizi birebir ilgilendiren konularda odaklanmanızı sağlayıcıdır. Eğer siz, ne istediğinizi biliyor ve bunun üzerine giderek elde etmek istiyorsanız, düşüncelerinizi hedefinizin üzerinde yoğunlaştırdığınızı onu elde etmeniz kolaydır. Bu geçiş mantıklı düşünerek kararlar vermenizde yardımcıdır. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

Başak Burcu ( 9 - 15 Ocak 2017)

Sevgili Başaklar 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, plan ve projelerimiz, sosyal yaşamımız, umutlarımız, alışkanlıklarımız, dostlarımızla ilgili konularda güvence arzumuzun yükselişidir. Bunu her alanda merkez alırız. Duyarlıyızdır. Toplumsal yaşamda kadınlara, çocuklara, aile olgusuna önem veririz. Bu konularda hassas davranırız. Bu yöndeki çalışmaları gönülden destekleriz. Aynı şekilde biz de bu toplumun üyesi olduğumuz için güvenilir olmayan kişilerden zarar görmemek için dikkat ederiz. Merkür bugün Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Böylece sizler bu Dolunayda, aşk hayatınızı, çocuklarınızı, çocuk sahibi olma yolunda yaşadığınız toplumu sorguluyorsunuz. Böyle bir dünyada çocukların hayatı ne kadar güvencede, işimiz gücümüz ne durumda, bunlar üzerinde bir hayli duracağız. Ciddi düşünmeliyiz. Gerçekçi olmalıyız. Tabii ki karamsar olun demiyorum. Fakat akla, mantığa uymayan durumların da farkında olunuz. Görünümlere baktığımızda, aşkta maddi güvenceyi önemsiyoruz. Bu bizim yaptığımız seçimlere yansıyor. Rahat bir yaşam istiyoruz. Finansal açıdan ileriye dönük düşünmekte ve buna uygun işlere, aktivitelere yönelmekte yarar var. Harcamaların ölçünü bilmeliyiz. Bu Dolunayda ikili ilişkilerde romantizm, özveri, ılımlılık, birden aşık olmak, gözümüzün bir şey görmemesi mümkündür. Fakat yorumun başından bu yana yazdığım noktalara dikkat etmemizde de yarar vardır. Sevilmeyi, sevmeyi tabii ki önemsemeliyiz, fakat karar verirken, durumu ele alırken, yarınları da hesaba katmalıyız.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında aşk evimizde seyrini sürdürecek Merkür, aşk hayatımızla ilgili meselelerde ciddiyetle düşünmeyi sağladığı için öyle kolay kolay hislerimizi açıklamayız. Sağlamlık ve güvenilirlik bizim için kıymetlidir. Ailemiz, alıştığımız insanlar, yuvamız, geleneksel değerlerimiz önemlidir. Hani eskilerin deyimiyle kol kırılır yen içinde kalır diyerek ne dışa sıkıntımızı anlatırız ne de alıştığımız düzenden vazgeçebiliriz. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

Terazi Burcu ( 9 - 15 Ocak 2017)

Sevgili Teraziler 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, iş hayatımızdan ailevi yaşama kadar geniş bir alanda duyarlılığı yükseltiyor. Hassas tepkiler verilmesi, hatta zaman zaman sürpriz kararların gündeme gelmesi bile mümkündür. Çünkü bir şeyler bizi, güvende misin, garantin var mı, iş-aile ilişkilerinde dengeler yerli yerinde mi diye ikaz ediyor. Merkür-Oğlak burcunda bugün seyrine başlıyor. Ailemizin sorumluluğu, işimizin doyuruculuğu, yarınlarımızın güven içinde oluşu önemli. O nedenle kaliteyi, huzuru, elit yaşamayı arzuluyoruz. Saygı, sevgi, güven olmayan bir yerde durmamız mümkün değil. Eğer böyle bir problemimiz varsa, bu Dolunayda acil bir karar verebiliriz. Bu karar iş hayatımız ve ilişkimizle alakalı olabilir. Eğer bu değişiklik bizim özgür irademizin sonucu ise, ben bir daha düşünün derim. Bu Dolunayda, çalışma hayatımız ve ilişki konularında ben dağılmadan her şeyi kontrol edilmesi gerektiğini söyleyeyim. Bazen aşırı fedakarlık bizi yanlış bir karara sürükleyebilir veya birileri, bir durum nedeniyle kendi isteklerimizden vazgeçmemiz mümkündür. Oysaki sağlıklı, verimli olan bir şey zaten insanı yormaz, üzmez. Biz bu Dolunayda, huzurumuzu, güvenliğimizi, işimizi, ilişkilerimizi aklımız başımızda gözden geçirelim. Eğer bir şey, sizi gerçekten tatmin ediyorsa, her yönüyle baktığınızda güven içeriyorsa sorun yok. Fakat alışkanlıksa, bağımlılıksa, bir de kafanızı kurcalıyor, kendinizden vermenize neden oluyorsa lütfen iyi düşünün derim. Pire için yorgan yakmayın ama problemleri de görmezden gelmeyin.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Merkür süresince, ailenizi, iş hayatınızı ve kişisel meselelerinizi bir hayli ciddiyetle gözden geçirirsiniz. Pek kimseyle konuşmak istemezsiniz. Sizi birebir ilgilendiren meselelere ağırlık verirsiniz. Eğer yenilik anlamında bir şeyler yapmak istiyorsanız bunun gerçekleşme ihtimali var mı diye hesaplamalar yaparsınız. Birileri sizin gibi düşünmediğinde veya muhalif davrandığında kendinizi baskı altına alınmış hissedersiniz. Özellikle aile içinde her mesele sizin arzularınıza uygun şekilde gelişmeyebilir. Belli bir baskı altında kalmanız mümkün olduğundan, size tavsiyem önceliklerinizi, planlarınızı ve isteklerinizi gerçekçi bir şekilde ele almanızdır. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

Akrep Burcu ( 9 - 15 Ocak 2017)

Sevgili Akrepler 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, alıştığımız yaşamdan, çevreden, bildiğimiz, tanıdığımız insanlardan uzakta olmanın hassasiyetini vurguluyor. Bize göre değil belki ama hayat mücadelesi, eğitim, ticaret veya farklı nedenlerle başka yerlerde yaşıyoruz, yaşamak zorunda kalıyoruz. Burada önemli olan yarınlarınız adına düşünmeniz, güvencenizi önemsemeniz ve duygusallık yerine mantıklı şekilde meselelere bakmanızdır. Gerçekten buna değiyorsa, size artı katkıları olacaksa, maddi ve manevi anlamda güven içeriyorsa sabırlı olmakta yarar vardır. Merkür bugün Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Sizler eğitim, iş, yakın çevreniz, girişimlerinizde ciddi, planlı ve programlı şekilde düşüneceksiniz. Bir şeylerin sağlam ve uzun ömürlü olması için, bu zaten şart gözüküyor. Görünümlere baktığımızda, özellikle ilişkide hem kaybetmekten korkuyoruz hem duygularımızı belli etmekten. Belki bu nedenle dışarıda çok güçlü biri gibi dursak da, aslında kendimize ait dünyada kararsız gibiyiz. Bu durum Dolunayın duyarlı etkisi nedeniyle oluyor. Birileri adına kendimizden vazgeçmemeliyiz. Gücümüzü, becerilerimizi asla hafife almamalıyız. Bunun için mücadeleden, hedefimizden vazgeçmemeliyiz. Bu Dolunayı etkili bir görünümü var. Size hayallerinizi gerçeğe dönüştürmede yardımcı oluyor. İş-eğitim-ilişkide ne istediğinin farkında olanlar bu Dolunayda gelişmeyi, hayatın farklı yönlerini keşfetmeyi, maddi-manevi anlamda doyurucu ve kazandırıcı olana yönelmeyi bilecekler. Kararlılık, sabır, azim Merkür-Oğlak geçişiyle zihninizi bir hedef üzerinde odaklamanızı sağlayacaktır.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Merkür, çevremizdeki insanlarla, iş, eğitim amaçlı konuşmaların veya yaşça büyük kişilerle sohbetlerin ciddiyetin ve disiplinli düşünmenin işaretçisidir. Yeni bir yıla adım atmamıza birkaç hafta kalmış durumda. Şöyle ciddi biçimde hem hedefinizi hem mali konuları, hem de aşk hayatınızla ilgili meseleleri ele almanızda yarar var. Siz de istesiniz de istemeniz de, bu dönem iş konularını öne çıkarıcıdır. Ailevi meseleler üzerinde düşünmeyi sağlar. Sizin kişisel ihtiyaçlarınızı hangi yolla karşılayacağınız önemlidir. Bazen karamsar düşünmeye neden olabilir. Çünkü insan bastığı yeri bilmekten yanadır. Çevre ilişkilerinde belli bir mesafe duygusu ön plandadır. Yani öyle herkesle pek sıkı fıkı olmak istemezsiniz. Genelde güvendiğiniz insanlarla konuşmayı tercih edersiniz. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

Yay Burcu ( 9 - 15 Ocak 2017)

Sevgili Yaylar 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, neye ihtiyacımız olduğunu ve neden uzak durmamız gerektiğini bize gösteriyor. Maddi-manevi anlamda yaşanan sorunların biraz iyi niyetimizden ve paraya fazla önem vermeyişimizden olduğunu hatırlatıyor. Biz bu Dolunayda hesabımızı bilerek, kazancımızı doğru değerlendirmeyi ve bizi inciten birileri varsa, gerektiğinde vazgeçmeyi bileceğiz. Merkür bugün Oğlak burcunda ilerliyor. Biraz önce değindiğim gibi sizler, hesabınızı iyi bilmek zorundasınız. Bu Dolunayda güvence olgusu merkezde yer alıyor. İnsan duygularının esiri olarak değil, yarınları için bastığı yere bilmeyi öğreniyor. Bu öğrenmeyi, yanlış verilen kararların sonuçlarını görerek, kabul ederek ve bir daha tekrarlamayarak edinmiş oluruz. Görünümlere baktığımızda, kazanmak için hedeflerimizi, ilişkilerimizi gerçekçi şekilde gözden geçireceğimizi görüyoruz. Faydalı ve hakikaten kazandırıcı işlere yöneleceğiz. Hatır, gönül işleri yerine ne kazanacağımızı hesap ederek ilerleyeceğiz. Boş ve anlamsız işlerle vakit kaybetmeyeceğiz. Böyle yürümeyi önce siz istemelisiniz. Yoksa kimse size bir şey öğretemez. Dolunayın bir başka görünümü ailevi ilişkilerde özverinin, sevginin, niyetin önemini vurguluyor. Geçmişte yaşanılan acıları tabii ki unutmamız kolay değil. Ancak biz bu Dolunayda kıymeti bilinmese de, şefkatin, vefanın, özverinin karşılığını mutlaka alacağımızı da düşünmeden edemiyoruz.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında Merkür-Oğlak burcunda ilerleyecek. Maddi ve manevi anlamda kendinizi garanti altına almak istersiniz. Karşımıza çıkabilecek fırsatları değerlendirirken oldukça işimize yarayabilir. Mali konularda daha ciddi ve ayaklarınızı sağlam yere basacak şekilde düşünebilirsiniz. Çünkü para ve onun sağlayacağı güç önemlidir. Bu süreçte, zihnimiz otomatik olarak disiplin altına girer. Her durumu ciddi, kararlı, bazen çok yavaş, kimi zaman hırslı şekilde ele alabilir, düşünebiliriz. Öyle ütopik hayaller kurmayız. Ama kendimizi sağlama almak isteriz. Bu sağlama alma işi, karşımıza çıkabilecek fırsatları değerlendirirken oldukça işimize yarayabilir. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

Oğlak Burcu ( 9 - 15 Ocak 2017)

Sevgili Oğlaklar 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, iş hayatımızdan ilişkilerimize, aile ve ev konularına kadar her durumu akıllı, mantıklı bir şekilde bakmanın önemini vurgulayacak. Biz zihnimizi bu meselelere odaklayarak, durumumuzu gerçekçi bir şekilde göreceğiz. Görmemizi sağlayan bu Dolunayda, dış etkenlerin bizi apansız yakalamasına izin vermeyeceğiz. Fakat biz de zayıf yanlarımızı güçlendirmeyi bileceğiz. O zaman korkmanıza gerek kalmaz. Merkür bugün itibariyle burcunuzda ilerleyecek. Sizin sağlam karar vermenizde, gerçekçi düşünmenizde etkili olacak. Sistemli, disiplinli düşüneceğiz ancak çevremizdeki insanların da fikirlerine saygı duyacağız. Dolunayın görünümleri, işimiz ve ekmeğimiz söz konusu olduğunda, toplum içinde veya iş hayatında belli kurallara riayet etmenin ve nezaketin önemini vurguluyor. Zorluklar olabilir veya bazı kendi beğenmiş insanlar karşımıza çıkabilir. Sizin eğer bir hedefiniz varsa, bu insanlarla çatışmak yerine, işinize odaklanın diyerek bizi uyarıyor. Aynı bakış açısını ailevi ve ilişkilerde de korumakta yarar var. Çünkü bu Dolunay özellikle ilişki meselelerini vurguluyor. Bir yandan duyarlıyız, ilişkiyi önemsiyoruz, ancak diğer taraftan her isteğimizin kabulünden yanayız. Tabii ki, bu durum sorunlu evlilik, beraberliklerde krize neden olabilir. Dolunayda etkili bir başka görünüm var ki, keskin uçlarımızı yumuşatıyor. Aşkı işaret ediyor. Biz bu Dolunayda aşka açığız, sevilmeyi istiyoruz, bağlanmaya hazırız. Ancak gelir geçer değil, uzun soluklu bir ilişki istiyoruz. Eğer bu olmayacaksa, sürdürmekten yana değiliz.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Merkür, disiplinli ve belli prensipler çerçevesinde düşünmenin işaretçisidir. Sağlamlık, güvenilirlik ve istikrar ilkesi ve sorumluluk bizim dış dünyadaki durumları ele almamızdaki kriterlerimizdir. Saygı görmeyi ve takdir edilmeyi severiz. Bunu duymak bizi hoşnut kılar. Amacımız vardır ve buna ulaşmak adına hırslıyızdır. Ulaşmak istediğimiz yer ne kadar yüksekte olursa olsun, onu istiyorsak, tüm zihnimizle odaklanır, sabırlı ve kararlı bir şekilde planlarımızı uygulamak isteriz. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

Kova Burcu ( 9 - 15 Ocak 2017)

Sevgili Kovalar 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, çalışma ortamında veya günlük yaşantımızda insanlara destek olmanın, rehberlik etmenin, acılarına, sorunlarına şifa olmanın güzelliği kadar zorlukları olduğunu da hissettiriyor. Yorucu ve zahmetli olan bu yolda ilerlemek kolay değil. Belki şu anda mecburen bunlara katlanıyorsunuz belki de bir tercihte bulunmak üzeresiniz. Tabii ki, zevk almadığınız bir ortamda, sevmediğiniz bir işi yapamazsınız. O nedenle durumunuzu gerçekçi şekilde gözden geçirmelisiniz. Merkür-Oğlak burcunda bugün seyrine başlıyor. Bir şeyler sizi fedakarlıkta bulunmaya veya bir tercih yapmaya zorlayabilir. İşten ayrılmak veya mevcut işinize devam etmek gibi. Kimi Kovaların durumu daha farklı olabilir. Sağlık şikayetleri veya önemli bir probleminiz olabilir. Siz bunu ihmal ettikçe ileride çok daha önemli sorunlarla karşılaşmanız mümkündür. Görünümlere baktığımızda, gerek iş gerek ailevi veya gerekse sağlığınızı ilgilendiren konulara gerçekçi şekilde bakmanız gerektiğini işaret ediyor. Kendimize karşı sorumluluğumuz olduğunu unutmayalım. Endişelerimizi gidermenin yolu, kararlı ancak karamsar düşünmemekle mümkündür. İş kararı verecekseniz, kişisel gelişiminiz, hedefiniz ve yeteneklerinize göre hareket etmelisiniz. Sağlık şikayetleriniz için farklı kişilere, uzmanlara danışmalısınız. Kendinizi bir alanda geliştirmek istiyorsanız bilgiyi, insanlarla iletişimi, farklı yerler görerek, bağlantılar kurarak tecrübelenmeyi merkez almalısınız.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Merkür, hem geçmişte yaşanılanları ciddi bir şekilde düşünmenizi hem de yarınlarınızı garanti altına alabilecek hedefler belirmenizi sağlayabilir. Merkür Oğlak burcunda öncelikle disiplinli düşünmenin işaretçisidir. Bir Kova için bu durum pek keyifli değildir. Çünkü özgür düşünmenin önüne geçer. Kişiyi, kurallar çerçevesinde hareket etmeye, durumunu ele almaya zorlar. Ancak olumlu tarafları da var. Bir iş veya planlamanın yapılması, bir yol belirlenmesinde yararlıdır. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

Balık Burcu ( 9 - 15 Ocak 2017)

Sevgili Balıklar, 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, değerli bulduğumuz ne varsa ona sahip çıkacağımızı, ne pahasına olursa olsun kaybetmekten hoşlanmadığımızı işaret ediyor. Çocuklar, aşk hayatı, aile gibi olgulara, iyi bir işe ve güvenceye ihtiyacımız var. Merkür bugün Oğlak burcunda ilerlemeye başlıyor ve sizlerin yapmak istediklerinizi ciddi bir şekilde ele almanız gerektiğini vurguluyor. Çocuk sahibi olmayı düşünenler, finansal yatırımda bulunacaklar, çocukları olup onlarla ilgili planlar yapanlar sizler de bu Dolunayda çok iyi düşününüz. Başkalarından borç alarak, yüklü bir kredi çekerek, birilerine güvenerek yola çıkmayınız. Görünümlere baktığımızda, bugünlerde atılacak adımların risk taşıyıp taşımadığını kontrol ediniz. Bir anda karar verip, nasılsa hallederim diyerek harcamada bulunmayınız. Her şeyin bir hesabını yapınız. Sözgelimi çocuk düşünüyorsanız bunun büyük bir sorumluluk olduğunu bilelim. Aşkta gönlümüz kadar gözümüz de açık olsun. Dolunayın önemli bir görünümle örtüşmesi, hayallerimizin peşinden gitmenin, çabuk etkilenmelerin işaretçisidir. Biz bilinçli ve aklımız başımızda duruma bakarsak yanılmamış oluruz ve doğru bir karar veririz.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında Merkür-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Bizim de ciddiyetle ilişkilerimizi, dostluklarımızı, projelerimizi, planlarımızı gözden geçirmemiz mümkün olacak. Etrafımızdaki insanlarla öyle pek eğlenceli sohbetlerimiz olmayabilir. Hatta çoğu zaman konuşmalarımız yaşımızdan büyük bir kişi izlenimi yaratabilir. Olgun görüş yapısında olan kişilerle konuşmak bize güven verir. Gerçekçiyizdir ve derinlemesine düşünürüz. Bu geçiş, duyarlı Balıklar için kararlılık anlamına gelir ki, gayet olumludur. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder