23 Aralık 2016 Cuma

Şebnem Ekşib 2017 Burç Yorumları

Astrolog Şebnem Ekşib 2017 Yıllık Burç Yorumları

2017 KOÇ BURCU veya KOÇ YÜKSELENLER


GENEL ETKİLER

Sevgili Koç Burçları, 2017 yılı hedefleriniz ve hayattan beklentilerinize dönük hareket edeceğiniz, bakış açınızı yeniden belirleyeceğiniz bir sene olacak. Özellikle Şubat, Mart, Ağustos ve Eylül ayları sosyal çevreniz, arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz, hedefleriniz ve yapmak istediklerinizi yeniden yapılandırma döngüsü içinde olacaktır diyebilirim.

Maddi kazançlarınız, genel olarak dünyevi beklentilerinizi farklı bir alana, belki yeni bir sektöre veya iş konusuna göre değiştirmeniz, kendinizi yeniden yapılandırmanız söz konusu. Aşk ve ilişkiler özellikle bekar Koç’lar, yükselen Koç burçları adına önemli olacak. Şubat ayı civarında veya yılın ilk 3 aylık döneminde ilişkiler adına önemli gelişmeler yaşanabilir. Devam eden ilişkinizi farklı bir alana taşıma isteğiniz artabilir.

Mart ve Nisan aylarında beklentilerinizi ve hedeflerinizi gerçekleştirmek, duygusal hayatınıza yöne vermek arzusuyla cesur adımlar atabilir, hayatınızdaki bir çok alanda ipleri kendi elinize almak isteyebilirsiniz.

Yılın ilk yarısı bilhassa Hazirana kadar olan döngüde mücadeleye içinde olabilirsiniz. Hedeflerinize giderken bir çok engele uğraşmak ama bir yandan da önemli deneyimler elde etmek söz konusu. Haziran’dan sonraki döngüde ise özellikle Kasım ayına kadar, durmak, beklemek ve gelişmelere göre hareket etmek gerekiyor. Kasım ayından itibaren ise yıl boyunca attığınız adımların sonuçlarını almanız söz konusu olacak. Yılın ilk altı aylık döngüsünde yakın çevreniz, arkadaşlarınız, sizin için uzun süredir önemli bir çok insana olan inancınız, bakış açınız değişmiş, kendi sınırlarınızı ve beklentilerinizi belirlemiş ve bu yolda bir çok adım atmış olabileceksiniz. 2017 yılı duygusal alanlarda ilginç gelişmeler verebilir.


Evli Koç burçları, çocuk sahibi olma, ya da ikinci bir bebek sahibi olma fikrini bu yıl hayata geçirebilirsiniz. Var olan çocuklarınızla ilişkinizi yeniden düzenleme şansınız söz konusu. Bu yıl, bilhassa evli Koç burçları çocuklarla ilgili konularda önemli deneyimler ve adımlar atabilirler.

KOÇ BURCU 2017 YILI AŞK HAYATI:


2017 yılında Koç burçları için ilişkiler ve aşk adına hareketli zamanlar yaşanacak. Şubat ve Ağustos 2017 de gerçekleşecek tutulmalar ağırlıklı olarak ilişki alanlarınızı hareketlendirecek. Eğer bir süredir devam eden bir beraberliğiniz varsa, ilişkinizin bir anlamda değişim ve yenilenme sürecinden geçeceksiniz. Birlikteliğinizde ayrılıklar, keskin kararlar gelebileceği gibi, evlilik veya daha ciddi bir alana geçme isteğiniz de artabilir. Bu etkiler sizin ilişkinizi hangi düzeyde yaşadığınızla bağlantılı.

Bu yıl özellikle aşk adına keskin kararlar alma eğilimleriniz hayli yüksek olacak. Sizi zorlayan veya sıkan bir beraberliğe son verebilirsiniz. Aksine önem verdiğiniz bir ilişkiniz varsa, evlenmek veya daha ciddi bir beraberliğe geçmekte isteyebilirsiniz. Dolayısıyla 2017 aşk ve ilişkiler adına bakış açınızın netleşmesi ve ilişkiden beklentinizin daha belirgin olması söz konusu.

Evli Koç burçları, var olan sorunlarını bilhassa bu yılın tutulma zamanları olan Şubat ve Ağustos ayları ve bu ayları takip eden 2 aylık döngüler de daha fazla irdeleyecekler. Çocuk sahibi olmak adına da yine bu yıl etkileriniz yüksek olacak.

Venüs’ün Mayıs ve Haziran aylarında burcunuzla bağlantılı yapacağı etkileşim sizi daha dikkat çekici kılacaktır. Eğer bekarsanız bu sene Mart, Nisan veya Haziran ayların aşk size gülümseyebilir. Var olan ilişkiniz veya evliliğiniz adına ise Mart, Nisan veya Haziran ayları daha şanslı olduğunuz bir sürece işaret etmekte.

4 Mart ile 15 Nisan arasında gerçekleşecek Venüs gerilemesi döneminde gizli ilişkiler, yasak bir aşk yaşama ihtimaliniz artarken, gizlediğiniz kimseye belli etmediğiniz bir beraberliğiniz varsa, aniden bilinir hale gelebilir. Bu tarih aralığında yeni bir ilişkiye başlamak veya evlilik, düğün, nişan gibi sonuçları uzun vadeye yayılacak adım atmak ilişkileriniz adına destekli değil. 2017 yılı boyunca ilişkiniz adına  Mart ayı boyunca ve Nisan ayının 15’ine kadar dikkatli olmak yerinde olur.

KOÇ BURCU 2017 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ


2017 yılının ilk haftası etkili olacak Merkür Gerilemesi sizin kariyer alanlarınızda gerçekleşiyor ki Ocak ayının ilk yarısı kariyer ve iş alanlarınızda ticari konularda önemli anlaşmalar ve organizasyonlar adına beklemek, imza türü işlerinizi 10 Ocaktan itibaren devreye almak daha doğru olacaktır. Bu yılın ikinci Merkür gerilemesi 9 Nisan- 3 Mayıs arasında burcunuzda gerçekleşecek. Önceden başlayan ve ilerlemeyen iş alanları, daha önce yaptığınız bir iş görüşmesi veya iş kontaklarının yeniden aktive olabileceği bu süreçte yeni bir işe başlama, işinizi yapılandırma uygun değil.

2017 yılı maddi konularda yılın ilk ayları mesleki ve kariyer konularında yeni yapılanmalar, iş değişiklikleri veya farklı alanlarla ilgili çalışmalar yapmanız nedeniyle temkinli ilerlemeniz gereken zamanlara işaret ediyor. Özellikle Nisan ayını etkileyecek Merkür gerilemesi sizin kendinizi yeniden yapılandırmanız için fırsatlar verirken, ilerlemek ve yeni konulara geçmek için beklenmesi gerektiğine de işaret etmekte.

Kariyer ve iş alanlarınızın turizm, otelcilik, yurt dışı bağlantıları, uluslararası konular, ithalat, ihracat, hukuksal konular, eğitim veya akademik çalışmalar, yayıncılık gibi bağlantıları varsa bu yıl önemli tecrübeler elde etmeniz ve sonuçları uzun vadeye yayılacak durumlar yaşamanız olası. Ancak bu alanlarda elde edeceklerinizi ancak uğraşarak ve çok çalışarak yapabilmeniz de söz konusu.

Sevgili Koç burçları 2017 yılında önemli iş kararlarınızı, yatırım planlarınızı, büyük çaplı proje çalışmalarınızı veya uluslararası işlerinizi, ortaklı her türlü iş ve ticari bağlantınızı 12 Eylül sonrası Jüpiter ortaklı alanlarınıza geçtikten sonra çok daha rahat şekilde sonuçlandırabileceksiniz. 2017 Eylül’e kadar olan döngüde uğraşılarınızın, mücadelenizin sonucunu hemen almanız veya iş konularında genel olarak sonuç almanız kolay olmasa da bu durum sizi üzmesin, zira 12 Eylül’den itibaren ortaklı alanlarınızla, proje çalışmalarınızı desteklemeye başlayacak Jüpiter, iş konularında yeni teklifler almanıza ve fırsatlar yakalamanıza neden olabilir. Hukuksal işleriniz adına da yine Eylül ayıyla başlayan döngü şansın yanınızda olmasına destek verecek.

Temmuz ayında para alanınıza geçecek olan Venüs, maddi konularda fırsatlar elde etmenize destek olurken, parasal girişleriniz, alacaklarınızın tahsil edilmesi gibi parasal konularda yaz ayları bilhassa Temmuz ve Ağustos döngüsü güzel gelişmeler söz konusu olabilir.

Hint Astrolojisinde kadersel gezegenler olarak adlandırdığımız Rahu ve Ketu bu sene 9 Eylül’le birlikte yer değiştiriyor ve Ketu sizin adınıza kariyer alanınıza yerleşmiş oluyor. Ağustos’un son haftası ve eylül ayı boyunca kariyer alanınızda riskli adımlar destekli değil. Özelikle gayrimenkul alanlarında yatırım planlarınız varsa Ağustos ve Eylül aylarını iyi planlamanız ve riskten uzak durmanız yerinde olacaktır. 9 Eylülden itibaren yıl sonuna kadar döngüde ise iş alanlarınızda planlı olmak, gerçekçi hedefler belirlemeniz faydanıza olacaktır.

Bu sene Eylül’e kadar olan döngüde girişimler ve benzeri ataklarınızı planlamaya ve Eylülden itibaren de yürüttüğünüz işleri iyi organize etmeye yönelmelisiniz. 2017 yılında girişimci yönünüz tetiklenirken, bilmediğiniz, anlamadığınız alanlara geçmemek, emin olmadığınız veya başında duramayacağınız işlere girmemeniz yerinde olacaktır.

2017 BOĞA BURCU veya BOĞA YÜKSELENLER


GENEL ETKİLER

Sevgili Boğa Burcu, bu yıl kariyer, ev, yuva alanlarınızla, aile ve iş konuları veya kişisel sorumluluklarınız arasında denge bulma senesi olacak. Öncelikle Şubat ve Ağustos ayında gerçekleşecek yılın tutulma serisi sizin adınıza ağırlıklı olarak kariyer ve iş dengelerinizi tekrar gözden geçirmenize, iş alanlarınızda hatta toplum önündeki statünüz adına ani gelişmeler yaşamanıza neden olacak. Özellikle Ağustos tutulmalarından sonra Eylül ayında mesleki alanlarınıza geçecek olan Jüpiter enerjisi, iş alanlarınızda, mesleki konularda teklifler almanıza, yeni gelişmeler yaşamanıza, fırsatlara açık olmanıza destek verecektir.

İlişkiler ve duygusal konularda yılın ilk yarısı hareketli bir döngüden geçeceksiniz. Sonbahardan itibarense dikkatiniz daha çok kariyer ve iş alanlarınıza yönelebilir. 2017 yılında ev ve yuva alanlarınız, ev değişiklikleri, yaşam alanınıza ilgili ani dönüşüm kararları, taşınmalar, ebeveynlerinizle ilgili gelişmelere odaklanmanız bu yılın sizin için önemli diğer bir alanını oluşturmakta.

2017 yılının son çeyreğinde, sonbaharla birlikte gelen dönemde hayatınızda majör dönüşümler söz konusu olabilir. Bu yıl yurtdışı ve yabancı ülkelerle ilgili de hayatınızda kararlar vermeniz söz konusu. Bilhassa uluslararası platformda bir iş bağlantınız varsa, yılın son çeyreği beklenmedik gelişmeler yaşayabilir, ilginizi çekebilecek teklifler alabilirsiniz.

Bu sene burcunuzun gezegeni Venüs, 4 Mart ile 15 Nisan arası gerileme hareketi içinde olacak. Bu süreç öncelikle hedeflerinizi, yapmak istediklerinizi tekrar gözden geçireceğiniz, kendinizle ilgili kararlar almaya yöneleceğiniz bir döngüye işaret etmekte. Venüs gerilemesi eskiden başlayan bir proje veya işi size tekrar ele aldırsa da yepyeni bir konuya başlamak adına bu aralığı bekleyerek geçirmek daha doğru olacaktır. İlişkiler adına yılın şanslı zamanları sizin için daha çok yaz ayları olacak gibi durmakta. Temmuz ve Ağustos aylarında ilişkiler adına hareketli bir süreç söz konusu.

BOĞA BURCU 2017 YILI AŞK HAYATI:


Geçtiğimiz yıl bilhassa yükselen burcu Boğa olanlar için ilişkiler, evlilik veya aşk alanlarında bazı aşılması gereken sıkıntılar nedeniyle yorucu geçti. Bu sene Şubat ayından itibaren ikili ilişkiler alanınızdan çıkan Satürn seneyi, birliktelikleriniz, eşinizle ilişkileriniz, partnerinizle durumunuz açısından Şubat ile Haziran arasında daha esnek ve önceye göre sakin geçirmenize olanak verecek. Diğer yandan sizi zorlayan evlilik, ilişki veya beraberlik adına bu yıl Şubat ile Haziran arasında hareke geçmeniz, bırakmanız gerekenlerden ayrılarak, kendinize ilişkiler açısından yeni bir yol belirlemeniz söz konusu. Temmuz ayında burcunuza geçecek olan Venüs, ilişkiler açısından şanslı periyodunuza işaret etmekte. Bu süreç özellikle bekar Boğa burçları veya yükselen Boğa açısından dikkat çekici olacağınıza işaret etmekte. İlişkiler ve duygusal hayatınız açısından diğer şanslı bir döngü de bu yıl Ekim ayına işaret etmekte. Ekim ayında aşk ve ilişkiler alanınıza geçecek olan Venüs sizi yoğun şekilde destekleyecek.

2017 yılı 4 Mart ile 15 Nisan arasında gerçekleşecek Venüs gerilemesi sizin için önemli bir döneme işaret etmekte. Venüs, burcunuz yöneticisi olarak bu yıl yapacağı gerilemede eski ilişkileri yeniden karşınıza çıkarabilir ki eski bir beraberlikle ilgili kafanızın karışmasına neden olabilir. Veya beklemediğiniz şekilde arkadaş çevrenizden birisi ile romantik bir birliktelik içine girebilirsiniz. Unutmayın ki Venüs gerilemesi döngüleri bittikten sonra siz veya karşı taraf aynı duygular içinde olmayabilirsiniz. Bu nedenle bu yıl Mart ve Nisan aylarında aşk ve ilişkiler açısından temkinli ve daha realist bir bakış açısına geçmek faydanıza olacaktır.Gerilemesi bittikten sonra uzun süre ilişkiler ve aşk alanınızı tetiklemeye devam edecek olan Venüs, bilhassa Mayıs ayında duygusal konularda hareketli bir süreç geçirmenize neden olabilir.

Bekar Boğalar veya Boğa yükselenler 2017 de evlenme veya evlilik için adım atmaya Ekim, Kasım ayları ile Temmuz ayında daha yakın olabilirsiniz. Venüs gerilemesi süreci olan Mart ayı ve 15 Nisan’a kadar olan süreçte ise nikah, nişan veya benzeri evlilik konularında başlangıç yapmayın.

2017 yılının son Merkür gerilemesi Aralık ayında gerçekleşecek ki ilişkiler, evlilik ve eş alanlarınızda oluşacak bu gerileme devam eden evliliğinizde yılın son döngüsünde kararlar vermenize, radikal adımlar atmanıza neden olabilir. Dolayısı ile ilişkiler ve evliliğiniz adına yılın son ayını iyi yönetmeniz önemli olacak.

BOĞA BURCU 2017 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ


Hint Astrolojisine göre geçtiğimiz yılın başından bu yana kariyer alanınızda ikamet eden Ketu, kontrol edemediğiniz veya sizin dışınızdaki gelişmeler nedeniyle bir çok zorlukla uğraşmanıza ve mücadele içinde bir süreç geçirmenize neden oldu.  Sorumluluklarınız artarken, sonuç almanız veya çalışmanızın karşılığını bulmanız daha zor olmuş olabilir. 2017 yılının ilk yarısında ise kariyer ve statünüzle ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu yıl da tutulmalar ağırlıklı kariyer ve aile alanlarınızı etkileyecek. Şubat ayında gerçekleşecek yılın ilk iki tutulması iş ve ev alanlarınızda önemli kararlar vermenizi, geçen sene yoluna koyamadığınız veya ilerleyemediğiniz iş alanlarınızı düzene koymanızı sağlayacak. Bu sene yaşayacağınız etkiler geçen sene belirsiz olan bir çok iş konusunu daha net bir hale getirmenize olanak sağlayacak. Özellikle Şubat, Mart ve Ağustos, Eylül aylarında kariyer konularında hayatınızda majör değişiklikler söz konusu olabilir. Bu yıl farklı sektörler veya alanlardan teklif alma veya yurt dışından, başka bir şehirden iş fırsatları yakalamanız olası. Ancak ev ve aile konularına da önem vermek zorunda kalabilir, ev ile iş arasında dengeleri oturmak adına bazı isteklerinizden fedakarlık yapmak durumda olabilirsiniz. 2017 de iş ve eviniz, aileniz, kendi iç dengelerinizi veya kişisel alanlarınızı  birlikte yürütmeniz gerekecek. Dengede kalmanız ve programlı olmanız bu nedenle önemli.

Gayrimenkul, inşaat, emlak alanlarında veya bu alanların yan kuruluşlarında yürüttüğünüz işleriniz varsa gelişmelere açık olacaksınız. Bankacılık sektörü, finans alanında çalışıyorsanız özellikle kredilerle ilgili konularda bu yıl temkinli olmanız yerinde olacaktır. Geçen yıl boyunca ortaklı alanlarınız, proje işleriniz, yurtdışı kontaklarınızı zorlayan  Satürn, bu sene Şubat ayından itibaren bu alandan çıkarak ortaklaşa yürüttüğünüz işleri ve yurtdışı kontaklarınızı rahatlatacak. Şubat ile Haziran arası başkalarından gelen maddi kaynaklarınız, prim, sigorta gelirleri, kira gelirleri açısından dikkatli olmakta fayda var. Bu alanlardan gelen gelirleriniz varsa Şubat- Haziran arası şartların değişebilme olasılığına karşı maddi konularda temkinli olun.

15 Nisan ile 26 Mayıs arasında burcunuzda ikamet edecek Mars, genel olarak hayatınıza tempo ve hareketli bir süreç getirirken, maddi konular, kredilerle ilgili işleriniz, bankacılık alanları, gayrimenkul ve emlak işleri açısından temponuzu hızlandıracak. Girişimler, yeni işler ve atılımlar açısından bu yıl 15 Nisan ile 26 Mayıs arası Mars sizi aktif tutacak.

Bu yıl 12 Eylül’e kadar olan döngüde iş ve kariyer konularında elde edeceklerinizi uğraşı ve mücadele ile almak durumunda kalabilirsiniz. Şartlar değişerek, başlattığınız girişimleri yeniden değerlendirmek zorunda sizi bırakabilir. Diğer yandan yılın ilk yarısının teması daha çok tamamlama, bir önceki yıl başladığınız ama bitiremediğiniz işleri sonuçlandırma üzerine olacak. Sonbahar ve bilhassa Eylül ortasından itibaren etkisini hissetmeye  başlayacağınız Jüpiter transiti ile meslek ve kariyer alanlarınızda yeni fırsatlar ve teklifler gelecek.

2017 İKİZLER BURCU veya İKİZLER YÜKSELENLER


GENEL ETKİLER

Geçtiğimiz yıl sizin için plan ve proje ürettiğiniz ama düşüncelerinizi, fikirlerinizi hayata geçirmekte zorlandığınız, ilerlemenin güç olduğu bir seneydi. 2017 yılı ise projeleri uygulamak, kendinizi ortaya dökmek, son iki yıldır hedeflediğiniz ve gerçekleştirmek istediklerinizi artık hayata geçirme yılı olacak. Bu sene hareketin, hedefe doğru ilerlemenin yılı sizin için.

2017’nin ana temalarını oluşturan tutulmalar Şubat ve Ağustos aylarında yakın çevreniz, girişimleriniz, eğitim konuları, kardeşler ve yakın arkadaşlar, yurt dışı konuları adına size yoğunluk verecek. Şubat ayıyla birlikte hayatınızda hareket ve mücadele enerjisi aktive oluyor. 28 Mayıs – 10 Temmuz arası Mars’ın burcunuzdan geçişi ile beklentilerinizi gerçekleştirme adına önemli bir dönem yaşayacaksınız.

Jüpiter bu yıl aile ve ev alanlarınızdan ilerlerken, gayrimenkuller, taşınmazlar, ailenizle ilgili konular, arsa veya benzeri işler adına değişiklikler verecek. 12 Eylül’e kadar devam eden bu süreçte, ev değişikliği, yeni bir ev veya ofis, iş yerine geçiş yaşanabilir. Mülk almak, taşınmak adına destekli bir yıl geçiriyorsunuz. Özellikle Haziran ve Temmuz ayları sürpriz yer değişiklikleri, taşınma yaşayabilirsiniz. Bu yıl iş ve projeler bir yana, ailenizle ilgili konular da sizin için önemli olacak. Özellikle eviniz, yuvanız, eşiniz veya yakın çevrenizle ilgili konulara da eğilmek, ilgilenmek ve kendi hayatınızla aile hayatınız arasında dengeli gitmek gerekmekte. Bu etki Eylül ayına kadar hayatınızda aktif olurken, Eylül’den itibaren aşk ve çocuklarla ilgili konular yaşamınızda öncelik taşıyacak. Çocuk sahibi olmak isteyen İkizler burçları veya yükselen İkizler için Eylülden itibaren şansları yüksek olacak diyebilirim.

Sevgili İkizler Burcu, 2016 yılı sizin için önemli dersler alma, daha önce fark etmediklerinizi görme ve anlama, yüzleşme etkileri içinde geçti. Arkadaşlar, dostlar, iş hayatı hatta yakın çevrenizle ilgili bir çok zor deneyim elde ettiniz. Bu sene 2017 de ise artık derslerinizi tecrübeye çevirme ve arkanıza çok bakmadan ve geçmişe takılı kalmadan ilerleme yılı olmalı. 2017 mücadele ve savaşarak elde etme açısından yine aktif bir sene olmakla birlikte, bu yıl sonuç almak ve arzularınızı gerçekleştirme için şans size daha fazla gülümseyecek.

İKİZLER BURCU 2016 YILI AŞK HAYATI


2017 başı, özellikle Mart ayına kadar olan döngüde dikkatiniz veya yoğunluğunuz ilişki odaklı olmayacak. Daha çok güncel hayatınız, işiniz veya hedeflerinize yönelmeniz söz konusu. Marttan itibaren ise özelikle bekar ikizler veya ikizler yükselenler adına iş veya bir faaliyet vasıtasıyla tanışılan biri ile ilişki etkileri hayli yüksek olacak.

2017 yılı yaz ayları aşk ve ilişkiler açısından şanslı döngülerinize işaret etmekte, Venüs Haziran ayından itibaren ilişkiler, flörtler ve yeni tanışmalar, birlikteliklerde daha cesur olma konusunda bu yılın ikinci yarısından itibaren size Mars ile birlikte destek çıkmakta. Ağustos ayında burcunuzda konaklayacak olan Venüs daha çekici olmanızı sağlarken, bu enerji evlilik, ilişkiler adına yeni kararlar almanızı da sağlayabilir.

Eylül ayında burç değiştirecek olan Jüpiter, 12 Eylülden itibaren ilişki ve aşk alanınızı genişletmeye ve yaklaşık bir yıllık süreçte dikkatinizi birlikteliklerinize çevirmenize olanak sağlayacak. Bu yılın ilk döngüsü iş ve hedeflerinizin peşinde sizi koştururken, Eylülden itibaren dikkatiniz daha çok ilişki, aşk ve çocuk konusuna yönelecek. Çocuk sahibi olma niyetiniz varsa, 2017 sonbahar Eylül ile Aralık arası etkileriniz hayli yüksek olacaktır. Evlilik ve benzeri kararlar ve adımlar içinde yine Eylül’den itibaren daha cesur ve istekli olabilirsiniz.

İKİZLER BURCU 2017 YILI KARİYER ve PARASAL ETKİLERİNİZ


2017 senesi Merkür gerilemeleri sizin için etkiler enerjileri ile bilhassa ilk döngüyü vurgulu hale getirmekte. Ocak ayının ilk haftası etkin olacak Merkür gerilemesi yeni yıla önemli değişimler ile girmenize neden olabilir. Bu sene ocağın ilk 10 günlük döngüsünde önemli kararlar veya girişimlerde bulunmamak doğru olur. Şubat ayında gerçekleşecek Ay ve Güneş tutulmalarından 26 Şubat Güneş tutulması önemli kararlar vermenize neden olacak.

Şubat güneş tutulması öncelikle eğitim, danışmanlık, yurtdışı kontakları, yeni projeler ve kariyer hedefleriniz adına sizi harekete geçirme, bekleyen konuları aniden aktive etmesiyle yoğun bir tempoya girmenize neden olabilir. Şubat ile Nisan arasında yoğun bir koşturma içinde olabilir, birden fazla alanı idare etmek durumunda kalabilirsiniz. Yurt dışıyla bağlantılı işleriniz varsa, bu sene sonbaharla birlikte bu alanda önemli gelişmeler, ani kararlar hayatınıza vurgu yapabilir.

Nisan ayında gerçekleşecek yılın ikinci Merkür Gerilemesi hızınızı kesmenize, yavaşlamanıza neden olabilir. Nisan Merkür gerilemesi hedeflerinizi temsil eden alanınızda gerçekleşiyor ki, bu yıl Nisan ayını acil ve ani kararlar vererek geçirmeyin. Önemli bir işi, projeyi bu döngüye denk getirmemeye bakın. Nisan ayı kariyeriniz açısından biraz daha durma ve bekleme enerjileri içermekte.

Mayıs ayından itibaren tekrar hızlanmaya başlarken, Haziran ayında burcunuzda konaklayacak olan Mars, daha hırslı ve sonuç odaklı olmanıza ve özellikle iş ve kariyer konularında önemli girişimler yapmanıza, istekli olmanıza neden olacak. Uzun süredir üzerinde düşündüğünüz veya çok arzu ettiğiniz bir proje veya planınızı Haziran ve Temmuz döngüsünde gerçekleştirme potansiyeliniz yüksek. Ardından Ağustos ayında yaşanacak son tutulmalar, sizi bir buçuk yıldır beklediğiniz ve üzerinde düşündüğünüz, çaba sarf ettiğiniz bir konuda sonuca ulaştırabilecek.

Eylül ayından itibarense sanatsal konular, eğlence sektörü, çocuklarla ilgili işler, eğitim alanları, kişisel gelişimle ilgili uğraşılarınız varsa hızlı ilerleme söz konusu. Sanatla veya kreatif konularla ilgilenen İkizler burçları yılın ikinci yarısı ve bilhassa Sonbaharla birlikte çok yaratıcı ve farklı işler ortaya koyacaklar.  Bu yıl kariyeriniz yanında sizin için uzun vadede faydası olacak ilginç eğitimler alma potansiyelinizde hayli yüksek. Her durumda 2017 yılında kreatif konular, yaratıcı enerjiler sizinle olurken, ele aldığınız işleri daha farklı bir bakış açısıyla değerlendireceksiniz. Vizyonunuzun değiştiği, işe ve toplum içindeki yerinize farklı açılardan bakmaya başlayacağınız, kendinizi geliştirmek ve ilerlemek adına da önemli başlangıçları aktive edeceğiniz bir sene sizi bekliyor.

2017 YENGEÇ BURCU veya YENGEÇ YÜKSELENLER


GENEL ETKİLER

2017 yılının ilk çeyreği ilişki ve evlilik, ortaklı alanlarınız, duygusal konular ve her türlü ikili ilişkiniz adına önemli gelişmeler yaşanabilir. Şubat ayında gerçekleşecek Ay tutulması ile 2017’nin ilk döngüsünde kişisel konularınız öne çıkıyor. Bu sene genel olarak kendinizi fark etmeniz, isteklerinizi hedeflerinizi yeniden gözden geçirmeniz, sizi zorlayan veya sırf sorumluluk duyduğunuz için yaptığını, yönettiğiniz konuları ve bir anlamda yüklerinizi hafifletme sürecinden geçeceksiniz. İlişkiler adına önemli kararlar gelirken, kendi yönünüzü bulma isteği yılın ilk döneminde sizin için vurgulu olacak.

Maddi konularda bir süredir istediğiniz hedeflediğiniz konularda daha somut ve önemli adımlar atma ve arzularınızı gerçekleştirmeye dönük olma 2017 yılı adına maddi konularda sizi yönlendiren etkenler içinde olacaktır. İşiniz veya kariyeriniz kadar bu alanlardaki hedeflerinizi maddi beklentilerinizle de örtüştürme isteğiniz artıyor. Parasal konularda gerçekçi olma eğilimindesiniz.

Sizi duygusal olarak tatmin eden ama kazanç elde edemediğiniz alanlar veya işlerden ayrılma, kopma eğiliminiz yüksek. Bu durum ilişkiler açısından da daha ayakları yere basan bir bakış açısına geçmenize neden olabilir. Sadece duygusal tatmin duyduğunuz için bu sene bir ilişkiyi veya arkadaşlığı devam ettirmeme etkiniz hayli yüksek. İş veya duygusal konularda elinizde ne var, bir ilişkinin veya işin içinde neredesiniz fazlasıyla ölçümleme ve karar verme yılı olarak 2017 sizin adınıza dikkat çekici olacak.

Bu sene sizin için isteklerinizle, elinizde olanları ölçme ve değerlendirme yılı diyebilirim. Eylül’le birlikte gelen döngüde ise  aile ve ev alanlarınız hareketlenirken, yeni bir eve geçme veya taşınma planınız varsa, koşullar daha çok sonbaharla birlikte oturacak.

YENGEÇ  BURCU 2016 YILI AŞK HAYATI


Yılın ilk çeyreği, bilhassa Şubat ve Mart ayları ilişkileriniz, duygusal alanlar, evlilik veya eşinizle alakalı konularda önemli değişimlere, yeni kararlara geçiş yapmanız söz konusu. Aile kurmak, bir ailenin içinde bulunma isteğiniz bu yılın sonbaharıyla artacak olsa da, yılın ana planı kişisel göstergeleriniz ve arzularınız üzerine de fazlasıyla odaklanacağınıza işaret etmekte. Bağlandığınız biri veya eşiniz, partneriniz için yapmadığınız, durdurduğunuz bir konuda adım atmaya, kendi beklentilerinizle birlikteliğinize olan sorumluluklarınızı dengelemeye çalışacaksınız.

Çocuklar veya eviniz, ailenizle, ebeveynlerinizle ilgili sorumluluklardan ve yüklerden hafifleyerek daha çok kişisel alanlarınıza da önem verme arzunuz yükseliyor. Bu durum çevreniz adına sizde görmeye alışık olmadıkları bir yenilenme olduğu için etrafınız ve yakın çevrenizle ilişkilerinizde dengeler değişebilir. Şubat, Mart ve Ağustos, Eylül döngülerinde tutulmalarında tetiklemesiyle yenilenme ve duygusal alanlarda önemli kararlar alma süreçlerinden geçebilirsiniz.

İlişkiler adına yaz ayları özellikle bekar Yengeç’ler için ilginç kararlar ve adımlar getirebilir. 14 Temmuz ile 30 Ağustos arasında Mars’ın burcunuzla yapacağı etkileşim sizi cesur adımlara, ani tartışma ve kararlara sürükleyebilir. Bu aralıkta atacağınız adımların sonuçlarını özelikle Eylül ayında almanız söz konusu. Eylül ayında burcunuzda yerleşecek Venüs ile daha çekici ve flörtlere dönük olabilirsiniz. Özellikle bekar Yengeç burçları bu sene Eylül ayında karşı cinsin ilgisini yoğun şekilde çekebilirsiniz.

2017 yılında yakın çevrenizde bulunan ama daha önce fark etmediğiniz kişilerden ilgi görmeniz, arkadaş çevrenizin genişlemesi, yeni bir çevre veya gruba dahil olarak farklı insanlarla tanışma etkileriniz yüksek. Özellikle Eylülden itibaren yabancılar, farklı kültürden gelen kişilerle temaslarınız, görüşmeleriniz artabilir. Bu süreçte bilhassa yılın ikinci yarısı arkadaşlarınız vasıtasıyla tanıştığınız yeni insanlarla görüşme, flört veya ilişki yaşama söz konusu. Kısacası ilişkiler adına radikal ve keskin kararlar alabilir, daha önce denemediğiniz, yapmadığınız şeyleri daha cesur şekilde hayatınıza alabilirsiniz.

YENGEÇ  BURCU 2017 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ


2017 yılı Yengeç burçlarına kariyer ve mesleki alanlarda yeni hedefler, sorumluluklar ve yoğun bir tempo ile geliyor. İş alanlarınıza 26 Şubattan itibaren dokunmaya başlayacak olan Satürn ile bu yıl özellikle Şubat ile Haziran arası çok çalışma, sorumluluk alma ve bir çok önemli iş deneyimi elde ederken, yılın ilk yarısı ancak çalışarak başarılı olma söz konusu olacak.

Bir süredir devam eden meslek değiştirme, yeni bir alana geçme, kendinizi farklı ama sevdiğiniz istediğiniz bir alanda yeniden yapılandırma isteğiniz varsa, bu yılın özellikle ilk yarısı koşullar sizi bu hayalinizi gerçekleştirmeye adeta mecbur edebilir. Öncelikle yılın ilk iki ayını iş ve kariyer konularında dikkatli geçirmelisiniz. Satürn Ocak ve Şubat aylarında meslek alanlarınızda sizi oldukça zorlayabilir. Ani bir kararla işten ayrılma, değişen bir mevki veya durumu kabul etmeme söz konusu. Diğer yandan bu süreçte alacağınız bir terfi veya yükselme bilin ki çok çalışma ve ekstra yükler ve sorumluluklar da getirecek.

2017 yılı bilhassa ilk yarısında ama genel etkiler içinde iş yükleriniz artabilir, sizin hevesli olmadığınız sorumlulukları fazladan size yükleyebilirler. Bu durumda öğrendikleriniz ve tecrübe ettiğiniz konular belki de bir ömür boyu işinize yarayacak olsa da yılın ilk altı aylık döngüsünde mesleki konularda yeni sürece adapte olmanız kolay olmayacaktır. Kariyer ve iş alanlarınızda mücadele ve sık karşınıza çıkabilecek sorunlarla fazlasıyla uğraşmanız gerekeceği içi özel hayatınız ve kişisel alanlarınızla iş dengelerinizi bu sene iyi ayarlamanız ve planlı olmanız hayli önemli.

Venüs, 4 Mart ile 14 Nisan arasında geri harekette kalacak. Bu süreci maddi konularda riskli yatırımlar yapmadan, pahalı alımlardan uzak durarak geçirmek yerinde olacaktır. Ev ve araba gibi yüksek miktarlar içeren alım ve satımları Venüs gerileme dönemine denk getirmemeye gayret edin. Bu yıl ki Merkür gerilemeleri içinde 13 Ağustos- 5 Eylül arasında gerçekleşecek olan retro sizin para alanlarınızda oluşacak. Bu tarih aralığında parasal işlerinize, kredi ve benzeri bankacılık konularına dikkat etmeniz ve mümkünse finansal konularda önemli yatırım ve işleri Ağustos Merkür retrosuna denk getirmemeniz yerinde olacaktır.

2017 Eylülden itibaren burç değiştirecek Jüpiter kariyer ve iş alanlarınızı rahatlatacak. Ancak bu sürece kadar sakin olmalı ve fevri ve agresif kararlar vermeden önce iki kere düşünmelisiniz. Gayrimenkul sektörü, emlak alanları, inşaat sektörü ve yan alanlarıyla ilgili işleriniz varsa, yılın ilk yarısı bir çok sıkıntıyla uğraşmanız gerekebilir ama sonbaharla birlikte gelişim gösterecek ve kazanç sağlayacak projeler içinde olabileceksiniz.

2017 ASLAN BURCU veya ASLAN YÜKSELENLER


GENEL ETKİLER

Geçtiğimiz yıl başından bu yana burcunuzda ikamet eden Rahu ve ilişki alanınızda bulunan Ketu öncelikle 2017’ye gerek ilişkiler, gerekse hayata bakışınızı değiştirmiş ve bir çok konuda önemli mücadeleler yapmış olarak girmenize neden oldu. Bu etki 9 Eylül 2017’ye kadar devam ederken, kendinizi yeniden yapılandırma ve hedeflerinizi revize etme imkanınızda oldu. Son bir yıldır Satürn tarafından görünüm içinde olan burcunuz, hedeflerinize giderken, bir yandan da önünüze çıkan ısrarlı engellerle de uğraşarak bu seneye geçtiğinize işaret etmekte.

Bu enerji 2017 Şubatla birlikte değişiyor. İçsel dengelerinizi çok zorlayan bir süreci bitiriyor ve bu yılla birlikte yeni bir döngüye de adım atıyorsunuz. Şubattan itibaren yılın ilk yarısı ağırlıklı olmak üzere ilişkiler, çocuklar, kişisel alanlarınız, eğitim konularında önemli gelişmeler süreci başlayacak. 2017 ve hatta 2018 döngüsünde de etkin olacak bu yeni dönem hayata bakışınızı ve ilişkileri algılama biçiminizi değiştirecek. Diğer yandan geçen yıldan bu yana sizi zorlayan engeller açılırken, beklediğiniz, yapmayı düşündüğünüz bir çok konuda hızlanma ve artık sonuç alma döngüsüne başlıyorsunuz. Bu sene ve hatta önümüzdeki yıl boyunca hayatınızda özellikle kariyer ve iş konuları, kişisel olarak arzu ettikleriniz ve statünüz açısından hızlanacağınız döngünüz başlıyor.

Öte yandan ilişkiler ve aşk hayatınızla ilgili bu yılın ilk yarısı ağırlıklı olmak üzere farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak, çocuklardan gelecek sorumlulukların artması veya ilişkinizde daha ciddi bir beraberliğe geçme potansiyeliniz de 2017 yılında hayli yüksek.  Maddi konularda ise para alanınızda bulunan Jüpiter, Eylül ayına kadar size destek vererek parasal konularda zorda kalmadan, bolluk enerjisi içinde olmanızı sağlıyor.

ASLAN BURCU 2017 YILI AŞK HAYATI


İlişkiler ve aşk hayatınız adına bu yıl yeni bir döneminiz başlıyor. Öncelikle ilişkilere bakış açınızın değiştiği, birlikteliğinizde sorumluluğunuzun arttığı bir sürece girmektesiniz. Evlilik kararı, ilişkinizi ciddi bir alana taşıma kararı veya devam eden evliliğinizde çocuk sahibi olma kararı gelebilir.

Diğer yandan ilişkinizde, aşk hayatınızda zorlayıcı deneyimler, birlikteliğiniz adına daha önce fark etmediklerinizi anlamak görmek durumuna geçmenizde olası. Kısacası ilişkileriniz adına bu yıl dönüşüm ve değişim zamanlarını deneyimleme döngüsünden geçiyorsunuz.

Bu döngü ilişkinizde ciddi değişiklikler yaşamanıza veya birlikteliklere bakış açınız değiştirmenize neden olabilir.

16 Eylül ile 10 Ekim arasında burcunuzda ilerleyecek Venüs, fiziksel olarak sizi dikkat çekici kılarken, bu aralıkta halen bekarsanız, ilişki şansınız hayli yüksek olacak. Ayrıca bu yıl Şubat, Ağustos ve Ekim ayları aşk ve ilişkiler açısından genel olarak şanslı olacağınız aylar olarak sıralanabilir.  Ağustos ayında gerçekleşecek Merkür gerilemesi burcunuzda oluşacak. 13 Ağustos ile 5 Eylül arasında denk gelen bu süreçte eski ilişkiler, eski bir sevgili veya beraberlik tekrar önünüze gelebilir. Gerileme sonrası duygusal olarak fikirlerinizin değişebileceğini bilerek bu süreci yönetmeniz akıllıca olacaktır.

ASLAN BURCU 2017 YILI KARİYER VE PARASAL ETKİLERİNİZ


2017 yılında finansal alanlar, bankacılık sektörü, yönetim ve idari kadrolarda çalışan Aslan burçları ile yabancılarla ilgili işler, yurtdışı kontakları, seyahat ve yolculuk organizasyonları konularıyla uğraşan Aslan burcu etkisi taşıyanlar için gelişime açık bir süreç söz konusu. Geçtiğimiz yıl, özellikle yurtdışıyla ilgili çalışma veya girişimlerde bulunduysanız, bu sene bu yabancı ülkeler veya yurtdışı konuları, eğitimleri , çalışma veya mesleki yolculuklar açısından önemli gelişmeler ve sonuçlandırma yaşanacak.

Bu yılın tutulma süreçleri olan Şubat ve Ağustos aylarını takip eden Şubat ve Mart döngüsü ile Ağustos ve Eylül aylarında geçen seneden bu yana gelen tamamlanmamış işler, yarım kalmış konular, mücadele ettiğiniz engelleri aşma ve artık sonuç alma süreçlerini deneyimleyeceksiniz. Turizm ve benzeri eğlence sektörü türü işlerle uğraşıyorsanız bu yıl bu işlere bakışınızda köklü değişimler ve farklı alanlara geçme, işlerinizin değişime uğraması veya alanlarınıza farklı ve yaratıcı konuları ilave etme potansiyeliniz söz konusu. Geçtiğimiz yıllarda yaşadıklarınızı deneyim haline getirme ve dersler çıkarmanız koşulu ile ele aldıklarınızda farklı bakış açısını hayatınıza uyarlama şansınız bu sene hayli yüksek.

2017 yılında gerçekleşecek Merkür gerilemelerinden ilk önemli etkiyi 9 Nisan ile 3 Mayıs arasında yaşayacaksınız ve uluslararası işleriniz, eğitimleriniz, yeni adımlarınız ve başlangıçlarınız adına bu aralığı dikkatli değerlendirmeniz gerekmekte. Diğer bir Merkür gerilemesi süreci olan 13 Ağustos – 5 Eylül arasında ki Merkür Retro’su burcunuzda gerçekleşecek. Bu gerileme 2017 yılı beklentilerinizi, kişisel isteklerinizi, tercihlerinizi tekrar gözden geçirme adına sizi destekliyor ama bu süreçte yeni projeleri başlatmamak akıllıca olacaktır.

Bu yıl Ağustos ayından gerçekleşecek tutulmalar, yılın ikinci yarısını önemli değişimler ve yeni projelerle ilgili cesur adımlar atmanıza olanak sağlayabilir.  Jüpiter, 12 Eylül’e kadar para alanlarınızda ikamet ederken, maddi konularda gelişim içinde olmanıza destek verecek. Eylül ortasından itibaren yakın çevreniz ve girişimlerinizle alakalı işlerinizi destekleyecek olan gezegen, yakın çevreniz, arkadaşlar, kardeşlerden gelebilecek desteklerle sizi rahatlatacaktır. Medya, basın, organizasyon, reklam veya eğlence sektörüyle ilgili konularla uğraşıyorsanız Eylül ayından itibaren kendinizi ortaya koymanız ve başarılı projeler ve fırsatlar yakalamanız söz konusu olacaktır.

Bu yılın sonbahar döngüsüyle birlikte Rahu ve Ketunun burcunuza göre alacağı yeni pozisyonla rekabet ettiğiniz kişilere karşı iş ve kariyer hayatınızda dikkat etmeniz ve gardınızı almanız gerekebilir. Özellikle Ağustos’tan itibaren gelişen olay ve durumlar iş alanlarınızda kişilerle olan diyalog ve iletişiminizi yeniden belirlemeniz gerektiğini vurgulamakta.

2017 yılının ikinci yarısıyla birlikte seyahat ve organizasyonlar adına da hızlı bir temponuz olabilir. Bu alanlarda planlamadığınız ve çabuk gelişen durumlar nedeniyle ev ve aile alanlarınızla, iş dengelerinizi doğru şekilde yönetmeniz önemli olacaktır.

2017 BAŞAK BURCU veya BAŞAK YÜKSELENLER


GENEL ETKİLER

Hint Astrolojisine göre bu yıl Eylül ayına kadar burcunuzda ikamet edecek olan Jüpiter ile şanslı bir döngüden geçmektesiniz. Eylül ayından itibarense para alanınıza geçecek olan Jüpiter, maddi konularda sizi rahatlatırken, parasal konularda yılın ikinci yarısı daha rahat bir döngünüz başlayacak.

Satürn, 2017 Şubat ayından itibaren aile ve ev alanlarınızı, ebeveynlerinizle ilgili konuları vurgulu hale getirecek. Bu yıl özellikle aile ilişkileriniz, ebeveynlerinizle alakalı konular, yuvanız ve yaşam alanınızda önemli döngüler yaşayacaksınız. Yer değişikliği, ev değişikliği söz konusu olabilirken, işinizde tayin veya farklı bir alana geçiş de gerçekleşebilir. Kariyerinizle alakalı çok çalışma ve alacağınız sonuçları uğraşarak alma etkileriniz söz konusu. Diğer yandan ortaklı alanlar, iş ortaklıklarınız, farklı yerlerden alabileceğiniz teklifler ve ani gelişen yurtdışı bağlantıları açısından şaşırtıcı gelişmelere açıksınız.

2017 de çalışan Başak burçları Güneş’leri üzerinden alacakları Jüpiter transiti nedeniyle kendilerini gösterme, yaptıkları işlerin öne çıkması ve yılın ilk yarısı yaratıcı işler ortaya koyabilme açısından daha şanslılar. Yükselen Başak burçları zor zamanlarda bile Jüpiter’in desteğini yanlarına aldılar. Yükselen Başak burçları çocuklar, aşk ve ilişkiler, yurtdışı bağlantıları ve eğitim konularında Eylül ayına kadar fırsatlara açık olacaklar.

Bu yılın tutulma döngüleri ise Şubat ve Ağustos ayında gerçekleşirken, tutulmalar size kendi iç dünyanıza dönme, geçmişten gelen olay ve durumları tamamlama, sonuçlandırma etkilerini taşıyacak. Bu noktada dikkat etmeniz gereken, özellikle yılın son çeyreğinde vurgulu olarak rekabet ettiğiniz kişi veya oluşumlara karşı dikkatli olmak gerekliliğidir.

2017 Haziran ayına kadar olan döngüde ele aldığınız işleri disiplinli şekilde planlamak gerekmekte. Burcunuza aldığınız Jüpiter etkileşimi olumlu yönü ile size yeni fırsatlar getirirken, gölge tarafında planlı hareket etmekte veya disipline olmakta sıkıntı verebilir. Bu nedenle bilhassa yılın ilk yarısı daha ağırlıklı olmak üzere gelen fırsatları rehavete girmeden, akılcı yönetmeniz önemli olacak.

BAŞAK BURCU 2017 YILI AŞK HAYATI


2017 yılında evlilik, eş ve ikili ilişkilerinizi yöneten alanınızda uzun süre ikamet edecek olan Venüs, yılın ilk yarısının nerdeyse tamamında ikili ilişkilerinize odaklanmanıza neden olacak. Şubatın hemen başında Venüs burcunuzu da etkilemeye başlıyor ve 1 Hazirana kadar da bu alanda evlilik, ilişkiler, partneriniz veya eşinizle ilgili konularda güzel gelişmeler sunuyor. Bu senenin ilk yarısı sizin için eş ve ilişkiler açısından yoğun bir tempo söz konusu.

Venüs gerilemesinin gerçekleşeceği 4 Mart ile 15 Nisan arasında halen devam eden ilişkinizde önemli bir kriz veya önceden başlayan, evvelden gelen bir konuyla ilgili düğümlerle uğraşmanız gerekebilir. Her durumda venüs gerilemesi sürecinde hassasiyetleriniz artacak ve önceden gelen konu ve sorunları daha fazla dert edebileceksiniz. Bekarsanız, Venüs gerilemesi başlangıç ve bitiş aralığında yeni bir ilişkiye başlamamanız akıllıca olacaktır. Bunun yanında evli veya bekar olun retro döneminde eski bir ilişki, aşk veya eskiden görüştüğünüz bir kişi tekrar karşınıza çıkabilir. Duygusal olarak karışıklık yaşamaya eğilimli olacağınız 4 Mart ile 15 Nisan arasını iyi yönetmeniz gerekecek.

Venüs’ün evlilik ve ilişkiler alanınızda uzun süre konaklayacağı yılın ilk yarısında, Satürn’den alacağı sert görünümler sizi ilişkiler adına önemli deneyimler, ayrılıklar ile buluşturabilir. Bu süreçte, ilişkilerde duygusal tepkilerinizi iyi yönetmeli ve yeni bir ilişki veya eski devam eden beraberlik olsun her noktada duygusal alanlarınızın hassas olacağını unutmadan karşınızdaki iyi anlamaya ve fark etmeye çalışarak ilerlemelisiniz.

Yılın ikinci yarısı burcunuzda konaklayacak olan Venüs, Ekim ayı boyunca sizi tekrar aşk ve ilişkilere odaklayacak. Çekici olacağınız bu süreç, kişisel bir bakım, operasyon veya girişim yaptırmak adına destekli olacağınız bir döngüye de işaret etmekte. Evlilik veya nişan, söz gibi girişimler adına da bu yıl Mayıs ve Ekim ayları destekli olacağınız aylar olarak aktarılabilir.

BAŞAK BURCU 2017 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ


2017 yılında özellikle gayrimenkul sektörü, emlak işleri, arsa ve benzeri taşınmazlarla ilgili işler, ev dekorasyonu, alım satımı gibi konularla meşgul olduğunuz bir işiniz veya mesleğiniz varsa, bu alanlarda riskli yatırımlar yapmamalı, dikkatli ilerlemeli ve krediler, banka işleri ve benzeri farklı kaynaklardan beklediğiniz gelirler, başvurularda planlı ve akılcı hareket etmelisiniz.

Borçlanmaya dikkat etmeniz gereken bir dönem geçiyorsunuz. Ortaklı işleriniz, yeni ortaklıklar, özellikle kadınlardan yana gelecek iş veya benzeri proje destekleri açısından şanslı veya fırsatlara açık etkileriniz olsa da bir yandan da zorlayıcı deneyimlere, iş alanlarında size verilen sözlerin, vaatlerin sonradan tutulmaması gibi etkilere de açıksınız.

Kontrat ve benzeri anlaşmalar yapılmadan bağlantı yaptığınız  sözlü veya hukuki dayanağı olmayan işlerinize çok dikkat etmeniz gerekmekte. Benzer şekilde parasal çıkışlar veya borç verme gibi durumlarda resmi evrak olmadan hareket etmemeniz gerekiyor. Aile ve yakınlarınızla yürüttüğünüz iş alanlarınıza, ortak çalışmalara daha özen göstermek yerinde olacaktır. Aile içi alanlarda iş bağlantılarınız nedeniyle karışıklıklar yaşama potansiyeliniz söz konusu.

Venüs gerilemesinin etkin olacağı 4 Mart-15 Nisan aralığında ortaklı işler, yurtdışı konuları adına eski konular, görüşmeler, devamı gelmemiş, yarım kalmış anlaşmalar yeniden önünüze gelebilir. Ancak bu süreçte yeni bir yatırım veya oluşum için gerilemenin bitmesini bekleyin.

Merkür gerilemesi dönemleri içinde 13 Ağustos ile 5 Eylül arasında gerçekleşen Merkür Retro’su giderlerinizle ilgili sorun yaşamanıza, ani ve beklenmedik masraflarla karşılaşmanıza neden olabilir. Bu aralıkta düşmanlara, rakiplere de yine dikkat etmeniz de fayda var.

Haziran ayı boyunca kariyer alanınızda konaklayacak olan Mars, iş ve parasal konularda girişimci ve atak olmanıza neden olurken, iş alanlarınızda yoğun bir tempoda olmanızı sağlayacak. Bu yılın iş konularında aktif dönemleri Haziran ayı, 14 Temmuz’a kadar olan bölüm ile 15 Ekim ile 1 Aralık arasındaki dönem olarak dikkat çekmekte.

2017 TERAZİ BURCU veya TERAZİ YÜKSELENLER


GENEL ETKİLER

2017 yılı boyunca gelir gider dengelerinize dikkat etmeniz ve masraflarınızı iyi kontrol etmeniz sizin adınıza hayli önemli olacak. Yurtdışı yolculukları, eğitim ve benzeri çalışmalar, kişisel gezileriniz, kişisel masraflarınız adına planlı olmak yıl boyunca iyi organize etmeniz gereken alanların başında gelmekte.

Yakın çevreniz, arkadaşlar, kardeşler veya sizin için önemli yakınlarınızla ilgili konu ve işler nedeniyle kayıplar yaşamanız, zorlayıcı deneyimler edinmeniz söz konusu iken, sosyal alanlarınız, çevreniz, ait olduğunuz gruplarla ilgili yine önemli tecrübelere dönük bir sene olacak. Geçtiğimiz yıl boyunca aşk ve ilişkiler adına yorucu tecrübeler edinmiş, çocuklar, kişisel alanlarınız ve yakın çevrenizle ilgili durumları deneyimlemiş olabilirsiniz. 2017 de ilişkiler alanınızda ki hassasiyetler Eylül ayına kadar dikkatli olmanızı ve geçen yıldan aldığınız dersleri hayatınızda uygulamanız gerektiğini göstermekte.

2017’de Eylül ayına kadar olan süreçte ilişkiler, aşk ve parasal konularda dikkatli olmak yerinde olacaktır. Eylül ayından itibaren Jüpiter’in desteğini daha net hissetmeye başlayacak ve şans etkilerinizden çok daha net faydalanabileceksiniz. Fırsatlar, teklifler, iş ve mesleki konularda açılımlar yılın ilk yarısı da karşınıza çıkacak ama önünüze çıkacak imkanları doğru şekilde kullanabilmeniz Eylül ayından itibaren daha mümkün görünmekte.

Bu yıl tutulmalar sosyal alanlarınız, ilişkiler, aşk hayatınız, medya veya benzeri çalışma alanlarınızda sizi öne çıkararak geçen seneden bu yıla taşınan yarım kalmış işlerinizi bitirme olanağı sunacak. Bu süreçte Venüs’ün meslek alanınızda uzun süre yapacağı yolculuk, dikkatinizi yılın ilk yarısı aşk ve ilişkilerden ziyade mesleki konulara çevirmenizin faydalı olacağına işaret etmekte. Öğrenciyseniz veya çalışmıyorsanız bile, günlük hayatınızda hedeflerinize, düzenlemeniz çözmeniz gereken konulara adapte olarak 2017 ilk yarısını verimli ve planı kullanmaya çalışmanın faydanıza olacağına işaret etmekte.

TERAZİ BURCU 2017 YILI AŞK HAYATI


2017 yılında ilişkiler ve aşk hayatınız açısından daha eleştirel ve görmeniz, anlamanız gerekenler yüzleşmeler içinde olacağınız bir süreç var. Evlilik, ilişkiler, duygusal bir ilişkiden beklentileriniz gibi majör konularda bakış açınız değişerek, kendinizi yenileme sürecinden geçeceksiniz. Devam eden ilişkinizde birlikteliğinizdeki yerinizi daha fazla sorgulama ve karşı tarafın duygularını anlamaya çalışmaya eğilimli olacaksınız.

Bu detaylandırma devam eden ilişkinizde partnerinizle çatışmalara veya sizin ilişkiyi fazla zorlama eğiliminde olmanıza neden olabilir. Bu sene birliktelikler açısından kendi çizgilerinizi daha net görmek ve belirlemek önemli iç güdülerinizden birisi olacak. Özellikle Venüs gerilemesi dönemi olan 4 Mart ile 15 Nisan arasında partnerinizle var olan eski sorunları detaylandırma eğiliminiz artacak. Duygusal ihtiyaçlarınızın arttığı bu süreçte, karşı tarafın bunu ne kadar anladığını sorgulama yönelebilirsiniz.

Gerileme hareketi nedeniyle uzun süre aynı burçta konaklayacak olan Venüs, bu alanda sizin hassasiyetlerinizi öne çıkararak ve kendinizi duygusal olarak dalgalı hissetmenize neden olabilir. Bu yıl Şubat ile Haziran arasında ilişkiler açısından tek düze olmaktan uzak, dalgalı bir ruh haliniz nedeniyle, bu süreçte ilişkiler adına önemli ve radikal kararlar almamaya çalışın.

Mart ve Nisan aylarında karşı burcunuza geçecek olan Mars etkisiyle, eşiniz, partnerinizle ilişkilerinizde kırılma noktalarınız kuvvetli durmakta. Bu sürece eşlik edecek olan Venüs gerilemesi, eski konuları yeniden gündeminize getirebilir.

9 Nisan ile 3 Mayıs arasında gerçekleşecek Merkür gerilemesi karşı burcunuzda oluyor ki bu alan ilişkiler, evlilik ve her türlü ikili ilişkinizde eski sorunların yeniden gündeminize gelmesi, eski ilişkilerin veya görüştüğünüz kişilerin karşınıza çıkması açısından aktif olacak. Yeni bir birlikteliğe başlarken temkinli olmanız gereken bu aralıkta, var olan ilişkileriniz adına Mars’ın da tetiklemesiyle gerginliklere yatkın olabilirsiniz. Özellikle ikili ilişkilerde iletişim kurarken özenli olmanız gereken bir süreç olacak bilhassa Nisan ayı. Haziran’dan itibaren ilişki ve aşk alanınızı daha net görmek mümkün olacak. Bu yıl ilişkiler adına Eylül ayından itibaren şans sizinle olabilir. Sonbaharla başlayan döngüde, duygusal hassasiyetler ve gelgitleriniz düzene girerek, yürüyen veya yeni başlayan ilişkiler adına güzel gelişmeler yaşayabileceksiniz. 12 Eylül’le birlikte başlayan yeni döngünüzde bu sene sonbahar aylarında sürpriz bir ilişki veya evlilik kararı çıkabilir.

TERAZİ BURCU 2017 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ


2017 yılının ilk yarısını maddi konularda temkinli geçirmeniz, riskli yatırımlar yaparken iyi düşünmeniz gerekmekte. Kredili alımlar, ev veya araba gibi lüks alımlarda gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamanız doğru olacaktır. Düşünmeden ve plansız hareket etmemeniz bilhassa yılın ilk yarısı önemli diyebilirim.

Nisan ayındaki Merkür gerilemesi karşı burcunuzda ve ortaklı alanlarınızda gerçekleşecek. İş ortaklıklarınız, proje çalışmalarınız, ekiple yürüttüğünüz işler ve yabancı ülkelerle olan kontaklarınızla, ticari bağlantılara 9 Nisan ile 3 Mayıs arasında dikkat etmeniz ve girişimlerinizi bu aralıkta iyi planlamanız gerekmekte. Geçen seneden başlayan işler, ortaklık düşünceleri, yarım kalmış iş ve projeler açısından bu aralık faydanıza çalışmakla birlikte, yeni oluşum ve anlaşma, sözleşmelerde dikkatli olmanız yerinde olacaktır.

Kazançlar ve gelirleriniz açısından Ağustos döneminde gerçekleşecek Merkür gerilemesi yine etkili olacak ki gelir gider dengelerinizi 13 Ağustos ile 5 Eylül arasında iyi planlamalısınız.

2 Martta karşı burcunuza geçecek olan Mars ile ticari konular, ticari bağlantılar, yurtdışı kontakları hareketleniyor. Anlaşma ve sözleşmelerde 2 Mart ile 13 Nisan arasında öncülük edebilir, önemli girişimlerde bulunabilirsiniz. Bu aralık 2017 içinde kariyeriniz açısından hareketli ve aktif zamanlara işaret etmekte. Eylül başından itibaren kariyer alanınıza geçecek olan Mars, 15 Ekime kadar olan döngüde ve Eylül boyunca iş alanlarınızda, toplumsal konularda, statünüz ve mevkiinizle ilgili konularda sizi etkin kılacak. Bu yıl iş ve parasal konularda Eylül ve Ekim ayları yoğun bir temponuz olacak ve sonuç alacaksınız.

Bu yılın tutulmaları kariyer ve parasal konularda önemli gelişmeler yaşamanıza olanak sağlayacak. İlk tutulma serisi 11 ve 26 Şubatta gerçekleşirken, 26 Şubattaki Güneş tutulması kazançlar ve hedeflerinizle bağlantılı aktivasyon getirecek. Bir süredir toparlamaya çalıştığınız işleriniz adına tamamlama yaşanabilir ancak Şubat tutulmalarının etkileri Mart ve Nisana da yayılacak ve yılın ilk döngüsü yatırımlar ve girişimler adına tedbirli olmanızı da aklınızda tutmanızı gerektirmekte.

Ağustos tutulmaları ise daha çok Eylül ve Ekim aylarına vereceği etkilerle Jüpiter desteğini de alarak iş, kariyer ve parasal konularda açılımlarınızı sonbaharla birlikte daha rahat yaşamanıza olanak sağlayacak.

2017 AKREP BURCU veya AKREP YÜKSELENLER


GENEL ETKİLER

Hint Astrolojisine göre geçtiğimiz yılın tamamında burcunuzda ilerleyen Satürn etkisi nedeniyle oldukça yorucu bir sene geçirdiniz. Sizin dışınızda gerçekleşen gelişmeler, ilişkiler, parasal konular ve kariyer alanlarınız gibi hayatınızdaki majör konularda önemli dönüşümlerden geçtiniz. 2017 yılının hemen başında 26 Ocakta burcunuzdan ayrılacak olan Satürn, iletişim alanlarınıza geçerken 2017 yılın ilk yarısında maddi konularda sizi zorlayabilir. Diğer yandan hayata bakışınızı yeniden biçimlendirdiğiniz bu süreçte, geçtiğimiz yıl boyunca çok önemli deneyimler elde ettiniz. 2017 yılında ise çok çalışarak ve uğraşarak maddi gelirlerinizi elde edeceksiniz. Bu yıl bilhassa Şubat ile Haziran arasında parasal konularda önemli ve köklü değişimler içine girerken, kazançlarınızı ve maddi gelirlerinizi yoğun bir çalışma temposu ile elde edeceksiniz.

Bu yıl yaptığınız her ne iş olursa olsun, olgunlaşma ve yükselme fırsatlarınız söz konusu ancak bu durumu gelirlerinizle örtüştürürken çalışarak ve uğraşarak kazanımlar elde edeceksiniz.

2017 yılının Şubat ve Ağustos aylarına denk gelen önemli tutulmaları ev ve aile alanlarınızla, kariyer ve iş bağlantılarınızla alakalı önemli gelişmeler getirecek. Özellikle çalışan Akrep’ler için bu sene hem yüksek bir tempo ve aktif bir yıl söz konusu, hem de bir süredir bekledikleri önemli bir gelişmeyi, terfiyi veya iş değişikliğini yaşama potansiyelleri de yüksek. Yılın ilk yarısı Mart ve Nisan aylarıyla, yılın ikinci yarısı Ağustos ve Eylül döneminde hayatınızda önemli gelişmeler yaşanabilir.

Bu yıl ilişkiler adına da hareketli bir süreç söz konusu. Venüs, yılın ilk yarısı aşk ve ilişki alanlarınızda uzun süre seyrederken, Şubat ile Haziran arasında size hem şans ve bereket, hem de aşk ve ilişki vaat etmekte.

AKREP BURCU 2017 AŞK HAYATI


Venüs, yılın ilk yarısı aşk ve ilişki alanlarınızda uzun süre seyrederken, Şubat ile Haziran arasında size hem şans ve bereket, hem de aşk ve ilişki vaat etmekte. Bekar Akrep burçları bu yılın ilk yarısı özellikle Mart ve Haziran arasındaki döngüde duygusal ağırlığı yüksek, romantik bir ilişki yaşayabilirler. Evli iseniz, ilişkinizde duygusal etkiler artarken, çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız,  yılın ilk yarısı Haziran’a kadar olan döngüde şansınız yüksek olacak.

Burcunuzun yöneticisi Mars, Şubat ayında aşk alanınızdan geçerken, sizi duygusal konulara odaklayarak Şubat ayı boyunca Venüs ile birlikte hareket edeceği bu alanda sizi daha tutkulu ve ilişkilere dönük kılacak.

4 Mart ile 15 Nisan arasında ilişki alanınızda gerileme etkisinde geçecek olan Venüs, yılın ilk yarısı için ilişkiler adına hassas olacağınız bir sürece işaret etmekte. Eski bir ilişki veya ilgi duyduğunuz biri duygusal olarak karışmanıza neden olabilir veya uzun süredir tanıdığınız birinin ilgisini fark ederek sürpriz bir beraberlik yaşayabilirsiniz. Her durumda bu yıl Mart ile Haziran arasında duygusal olarak yoğun ama karışık bir döngünüz var.

Temmuz ayında karşı burcunuza geçecek olan Venüs, geri hareketle tekrar Akrep burcuna dönecek olan Satürn ile karşıt etkiye geçiyor ki anlamı, ilişkilerinizde temmuz ayı boyunca kritik bir süreç atlatabilirsiniz. Partnerinizle aranıza anlamlandıramadığınız bir mesafe girmesi veya aniden ilişkiniz, eşiniz veya partnerinizin sizde uzaklaşması söz konusu olabilir. Bu yıl Temmuz ayı ilişkileriniz adına dikkatli yönetmeniz gereken bir süreç var diyebilirim.

İlişkileriniz adına iletişime dikkat etmeniz gereken diğer bir döngü ise yıl sonuna denk gelmekte. Burcunuzda gerçekleşecek Merkür gerilemesi 3 ve 23 Aralık arasında çevrenizle ve sevdiklerinizle olan iletişiminize dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor.

Bu yıl aşk ve ilişkiler adına en yoğun etkilerden geçecek burçların başında geliyorsunuz. İlişkiler anlamında hareketli bir sene geçirirken, bilhassa yılın ilk yarısı sizin için ilginç gelişmeler verebilir. Yeni bir ilişki, aniden hayatınıza giren birine odaklanmanız veya devam eden ilişkinizde veya evliliğinizde sürpriz gelişmeler söz konusu olurken, bilhassa yılın ilk yarısı aşkta sizin adınıza sular kolay durulmayacak gibi görünüyor.

AKREP BURCU 2017 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ


2017 yılının ilk yarısı her ne kadar maddi konularda koşturarak ve emek sarf ederek gelir elde etme potansiyeliniz yüksek olsa da, kazançlar alanınızı rahatlatan Jüpiter desteği ile bir yandan da kısmetli bir süreç yaşayacaksınız. Bu yıl maddi gelirleriniz kadar özellikle kişisel ihtiyaçlarınıza, estetik veya güzellik alanları veya keyfi konular, eğlence veya hobileriniz, eğitime yaptığınız harcamalar açısından gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamanız önemli olacak. Çocuk sahibi Akrep burçları, özellikle  Temmuza kadar olan döngüde çocuklarıyla ilgili konulara yine sürpriz harcamalar yapmak durumunda kalabilirler. Genel olarak bütçelendirme veya parasal planlama konularında çok becerikli olmanıza rağmen, yılın ilk döngüsünde hem ilişkiler alanınızda ki hareketlenme, hem de kişisel ihtiyaçlarınıza dönük olmanız kaynaklı veya hesaplamadığınız sürpriz gelişmeler nedeniyle bütçenizi dengelemekte zorlanabilirsiniz.

Yılın ilk on günlük döngüsünde etkili olacak, 2016 dan etkiler getiren Merkür gerilemesi parasal alanlarınızda Aralık son haftalar ve 2017 Ocak ayını dikkatli ve planlı geçirmeniz gerektiğini vurguluyor.

Venüs’ün uzun süre kalacağı alan ilişkiler kadar kısmet ve bolluk enerjinizi de destekleyecek. Eylül ayından itibaren giderler alanınıza geçecek olan Jüpiter, ev veya gayrimenkulle ilgili gelişmeler veya alımlar, araç veya benzer bir büyük harcama nedeniyle borçlanmanıza neden olabilir. Kısacası yıl boyunca gelirleriniz kadar giderlerinizi de iyi organize etmeniz bu sene sizin adınıza önemli olacak.

Kariyer alanlarınızda önemli hedeflerinizi, yapmak istediklerinizi özellikle Şubat ayından itibaren sonuçlandırmanız, son bir kaç yıldır uğraşmanıza rağmen kat edemediğiniz bir çok kariyer beklentinizi elde etmeniz söz konusu. Bu yıl tutulmalar Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşiyor ve sizin adınıza kariyer ve iş alanlarınızı tetikleyecekler. İş ve kariyer açısından önemli bir sıçrama yapmanız olası. Yürümeyen iş veya benzer konuları Mart, Nisan, Ağustos, Eylül aylarında ani bir kararla bırakmanız söz konusu olurken, özellikle öz burçları Akrep olanlar bu sene önemli iş ve kariyer atakları yapma şansı yakalayacaklar.

Haziran ile Kasım arasında burcunuza tekrar dönecek olan Satürn bu aralıkta temkinli olmanızı gerektirmekle birlikte senenin genel etkileri iş alanlarınızda yükseliş sürecinizin başladığına işaret etmekte.

2017 YAY BURCU veya YAY YÜKSELENLER


GENEL ETKİLER

Hint Astrolojisine göre yükselen burcunuza Şubat başı itibariyle yerleşecek Satürn, bu yıl Haziran ayına kadar özellikle yükselen burcu Yay olanlar için atlatmanız gereken zorluklara işaret etmekte. Özellikle Ocak ve Şubat aylarında aile ve ev alanlarınızda, ebeveynlerinizle ilgili konularda ani gelişmeler yaşayabilir, beklemediğiniz şekilde ev veya yaşam alanınızla ilgili değişiklikler söz konusu olabilir. Yılın ilk döngüsünü Ocak ile Mart arasını sakin ve kontrollü geçirmeye çalışmanız önemli olacak. Diğer yandan uzun süredir satamadığınız, elden çıkaramadığınız bir malınız, gayrimenkulünüzle ilgili yılın ilk yarısı sürpriz bir gelişme yaşanabilir. Bu yılın ilk yarısı gerek dünyevi konular, gerekse aşk ve ilişkiler açısından hareketli bir süreciniz söz konusu. Taşınmalar, ani gelişmeler nedeniyle özellikle ev alanlarınızda değişim kararları, mesleki konularda birden gelen iş teklifleri, ilişkilerinizde kararsızlıklar söz konusu. Duygusal olarak yılın ilk üç ayı sakin ve esnek olmak, iş, kariyer veya evinizle ilgili durumları planlı ve stratejik yönetmeye gayret etmek önemli olacak. Sağlığınıza da özellikle Şubat ile Haziran arasında ki döngüde dikkat etmeye çalışmanız yerinde olacaktır.

Bu yıl Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşecek tutulmalar, yakın çevreniz, aileniz, kardeşler gibi alanlarda yeni gelişmeler ve sizin onlarla olan ilişkilerinizde gelişmeler verecek. Diğer yandan yurtdışı, eğitim alanları, kariyeriniz adına vereceğiniz yeni kararlarla ilgili dönüşümden geçmenizi, yurtdışı planlarınızı veya uzak bir yerde yaşama, taşınma durumunuzu gündeme getirebilir.

Şubat başıyla birlikte yükseleniniz üzerine geçecek olan Satürn sizi bu yıl bilhassa Şubat ile Haziran arasında kişisel konularda yeni sorumluluklar almaya yöneltecek. Maddi sorumluluklarınız yeniden belirlenmesi, yakın çevrenizle daha fazla ilgilenmek durumunda kalmanız, girişimlerinizin sonucu uğraşmanız gereken alanların artması gibi bir çok konuyla birden uğraşmanız gerekecek.  Yılın ilk altı ayı daha fazla çalışmanız, elde edeceklerinizi uğraşarak almanız söz konusu ki sağlığınıza ve kişisel alanlarınıza da bu süreçte önem vermeniz doğru olacaktır. Haziran ile Kasım arasında yükseleniniz üzerinden çıkacak olan Satürn, sizi Kasım’a kadar tekrar rahatlatsa da, Kasım ayından itibaren 2 yıla yakın sürecek yeni bir döngü içine gireceksiniz.

YAY BURCU 2017 YILI AŞK HAYATI:


Yılın ilk yarısı Şubat ve Mart ayları ilişkiler ve aşk adına hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Özellikle Şubat ayı boyunca alacağınız etkiler, bir ilişkiniz, devam eden birlikteliğinizle ilgili sizi yeni bir yol ayrımına getirebilir. Yılın ilk yarısı duygusal alanlarda hassas olmakla birlikte, Şubat ayı ilişkilerde sert kararlar alma eğiliminizin yüksek olacağına işaret etmekte.

9 Nisan ile 3 Mayıs arasında gerçekleşecek Merkür gerilemesi duygusal alanlarınızda sizi hassas kılacak. Bu süreçte eski bir ilişki tekrar hayatınızda vurgu yapabilirken, yeni bir ilişkiye başlamak için de yılın bu aralığı çok destekli değil. Devam eden beraberlikleriniz adına iletişimde dikkatli olmak önemli olacak. 9 Nisan ile 3 Mayıs arasında duygusal olarak kendinizi gergin ve huzursuz hissedebilirsiniz. Bu gelgitler partnerinizle iletişimde çok dikkatli olmanız gerektiğini vurguluyor.

Bu yıl ilişkilerle ilgili 5 Mayıs’a kadar olan dilimde duygularınızı analiz etmekte zorlanma, ne yöne gideceğinize karar verememe veya partnerinizden beklemediğiniz tepkiler görmeniz söz konusu. İlişkiler adına Mayıs’a kadar dönemi iyi organize etmek veya sakin olmaya çalışmak faydalı olacaktır.

Haziran ayında aşk alanınıza geçecek olan Venüs ile duygusal konularda daha atak olacak, kararsızlıklarınızdan kurtulacaksınız. Haziran ayı bu yıl ilişkiler adına desteklisiniz.

Ağustos ayında karşı burcunuza geçecek olan Venüs, bekar Yay’lar, bilhassa yükselen burcu Yay olanlar için evlilik, nişan veya evlilik için atılacak bir adımı destekliyor. İkili ilişkileriniz adına bu yıl Ağustos sizin için verimli bir ay olarak öne çıkmakta.

2017 de ilişki ve aşk alanlarınızın aktif olduğu diğer bir ay Kasım olarak dikkat çekmekte. Sosyal alanlarınız bu süreçte hareketlenirken, bekarsanız arkadaşlar vasıtasıyla tanışacağınız biri duygusal olarak etkilenmenizi veya bir ilişki yaşamanıza neden olabilir.

Sevgili Yay burcu, 2017 yılının size mutluluk, aşk ve güzellikle getirmesini dilerim.  Sevgilerimle…

YAY BURCU 2017 YILI KARİYER VE PARASAL ETKİLERİNİZ


Yılın ilk yarısı maddi konular ve kariyeriniz açısından yoğun bir tempoda olacağınıza işaret ederken, bir taraftan da sorumluluklarınız artabilir, daha fazla çalışmanızı gerektiren bir duruma geçmeniz söz konusu. Bu durum iş yükünüzü ağırlaştıracak bir terfi olarak da gelebileceği gibi, sorumlulukları daha fazla olan bir iş teklifi olarak da kendini gösterebilir. Her durumda yılın ilk yarısı iş temponuz artacak durmakta.

4 Mart ile 15 Nisan arasında etkili olacak Venüs gerilemesi, parasal gelirleriniz, maddi beklentileriniz adına bu aralıkta dikkatli olmanızı, gelir gider dengenizi iyi ayarlamanız gerektiğini gösteriyor. Mart ayı süresince ve 15 Nisan’a kadar olan aralıkta eski bir iş görüşmesi, bir biçimde sonuçlanmamış bir iş teklifi yeniden aktive olabilir. Eskiden başlayan ve tamamlanmayan iş alanları ve parasal konular hayatınızda tekrar yüzeye çıkacaktır. Venüs gerilemesi dönemi yepyeni bir iş veya konuya başlamak adına uygun olmasa da eski iş ve mesleki konuların yeniden revize olup tamamlanması açısından size yararlı çalışacak.

Gayrimenkul, emlak, ev dekorasyonu veya evle ilgili yürüttüğünüz bir işiniz mesleğiniz varsa Venüs gerilemesi döngüsü olan 4 Mart ile 15 Nisan arasında riskli adımlar atmamak doğru olacaktır. 15 Nisan’dan sonra hızlanacak gayrimenkul alanları özellikle bu konularda çalışan Yay burçları için bekleyen ve ilerlemeyen konuları hızlı şekilde çözmenizi sağlayacak.

Mesleki konular adına sizin için diğer olumlu bir döngü de Temmuz ayından görünmekte. Temmuz ayı iş alanlarınızda bir çok konuda çözüm üretmeniz ve çevrenizden destek almanız, hatta beklemediğiniz yerlerden gelebilecek fırsatlar adına güzel geçecektir.

Ortaklı işleriniz, ortaklarla yürüttüğünüz ticari adımlarınız varsa veya ortaklaşa bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyorsanız, bilhassa yurtdışı destekli konularda Ağustos ayı bu alanınızı rahatlatacak Venüs döngüsü sizi destekleyecektir.

Bu yıl iş konularında yaz aylarından itibaren Kasım ayına kadar hızlı gelişmeler yaşanabilir. Kasım ayından itibarense sorumluluklar artarken, kariyeriniz açısından 2 yıl sürecek sizi çok çalıştıracak yeni bir süreciniz de başlamış olacak.

2017 OĞLAK BURCU veya OĞLAK YÜKSELENLER


GENEL ETKİLER

Yılının ilk yarısı sizin adınıza kendi iç dünyanızda önemli değişimleri, farklı duyguları hatta duygusal dalgalanmaları fazlasıyla deneyimleyeceğiniz bir sürece işaret etmekte. Hayatınızda uzun süredir emin olduğunuz konularda artık farklı düşünmeye doğru geçtiğinizi şaşkınla fark edeceksiniz. Düşünce şekliniz, hayatı algılama biçiminiz değişim etkilerinden geçmekte.

2017 yılında özellikle Şubat ile Haziran arası dönemde karamsarlıklarınız, huzursuzluklarınız anlam veremediğiniz biçimde artabilir. Bu duyguların esiri olmadan, kişisel olarak değerlilik duygunuzu dengelemeli ve özgüveninizi kaybetmeden hareket etmelisiniz. Bu yıl cesur ve önemli adımlar atma isteğiniz bilhassa yılın ilk yarısı pek de yüksek olmayabilir. Daha çok korunmada kalmak, sahip olduklarınızı korumaya yönelmek isteyebilirsiniz. Güven duygusu sizin için genel olarak zaten önemli iken, bu yılın ilk yarısı güvende olma ihtiyacınız daha da artacağı için daha çok önünüzü görerek ve riske girmeden hareket etme iç güdüsü içinde olacaksınız.

Maddi konularda daha çok birikimde olmak, sahip olduklarınızı koruma ve yönetme eğilimleriniz yükselecek. Kariyer ve iş alanlarında ise Mart ile Temmuz arası güzel döngüleriniz var. Bu yıl özellikle maddi konularda başkalarından gelecek parasal kazançlar, fırsatlar, finansal girdiler açısından şanslı olacaksınız. Prim ve benzeri gelirler, kira gelirleri veya miras benzeri kazançlar açısından destekli etkileri söz konusu. Öte yandan yabancılarla ilgili yürüttüğünüz işler, yurtdışı kontakları, eğitim alanları, akademik çalışmalar, ithalat, ihracatla ilgili iş ve uğraşılarınız varsa sonbahara kadar olan döngüde önemli kontaklar kurmak, iş bağlantıları fırsatları yakalamak adına şanslı döngüdesiniz.

Eğitim veya akademik çalışmalar yapan Oğlak yükselenler için de benzer şekilde bu sene destekli enerjiler söz konusu. Duygusal konularda ise bilhassa Mart ile Mayıs arası hareketli geçebilir.

Bu sene eğitim almak, kişisel bir konuda destek bulmak, yolunuzun açıldığına şahit olmak veya kişisel gelişimle ilgili bir çalışmaya, eğitim programına dahil olmak yine yılın ilk yarısı sizin adınıza gelişebilecek sürpriz gelişmeler arasında.

Genel olarak planlı ve önünüzü net şekilde görerek ilerlemek isteyen bir yapınız vardır. Ancak bu sene belirsizliklerin sizin için duygusal ve dünyevi olarak biraz daha vurgu yapacak olması içsel huzursuzluklarınızı arttırabilir. Bu nedenle bu yıl bilhassa ilk 8 aylık döngüde biraz daha akışta kalmayı, başarılarınızı daha rahat hazmetmeyi, başaramadıklarınızı zorlamadan ilerlemeyi içselleştirmeniz işinizi çok kolaylaştıracaktır.

OĞLAK BURCU 2017 YILI AŞK HAYATI:


2017 Ocak ayına özellikle yılın ilk ayının ilk on beş günlük döngüsünde biraz daha huzursuz ve iç dengeleriniz açısından karışık duygularla girebilirsiniz. Bu nedenle ocak 2017 de ilişkiler adına keskin kararlar almadan, ihtiyatlı hareket etmeye çalışın. Şubat ayında gerçekleşecek Ay ve Güneş tutulması sizi kişisel tercihleriniz, duygusal tepkileriniz adına önemli gelişmelere doğru itebilir. 11 Şubatta gerçekleşecek Ay tutulması ilişkiler, evlilik ve eşinizle olan durumunuzda belirsizlik içeren konularda aniden karar vermenize neden olabilir. Şubat tutulmasının etkilerini Mart ve Nisan ayında hissetmeye devam edeceksiniz.

Venüs, Şubat ayından itibaren yerleşeceği alanda size yakın çevrenizle bağlantılı bir ilişki veya beklemediğiniz duygusal bir gelişme getirebilir. Şubatla başlayan bu döngü Haziran ayına kadar devam edecek.

4 Mart ile 15 Nisan arasında gerileyecek Venüs, önceden tanıdığınız bir ilişkinin hayatınızda aniden ve yeniden vurgu yapmasına neden olabilirken, devam eden birlikteliğinizde sürpriz gelişmeler gerçekleşebilir. Birlikteliğinizde daha önce görmediğiniz veya önemsemediğiniz bir konu ilişkiyi farklı bir platforma alma durumunda kalmanıza neden olabilir.

Temmuz ayında ilişki alanınıza geçecek olan Venüs, yılın ilk döneminde verdiği karışık enerjileri dengeleme olanağı sunacak size. Bu yıl ilişkiler adına temmuz ayı güzel enerjilere sahip olduğunuz aylardan biri diyebilirim. Eylül ayında ise evlilik ve ilişkiler alanızda konaklayacak olan Venüs, beraberliğiniz veya evliliğinizde güzel bir dönem yaşama olanağı size sunmakta. Bekar Oğlak burçları bu yıl evlilik için en şanslı döngünüz Eylül ayı olacak.

2017 yılında Oğlak burçlarının aşk hayatlarında bir çok yüzleşme, fark etme ve daha önce görmediğiniz görmek istemediğiniz konularla uğraşma durumu söz konusu. Bu duygusal geçişlerde en önemli rolü de tutulma süreçleri üstlenecek görünmekte. Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşecek tutulmalar, Şubat ve Mart ile Ağustos ve Eylül aylarında ilişki veya aşk hayatınız açısından önemli kararlar vermenize, adım atmanıza ön ayak olabilir.

Sevgili Oğlak burcu, 2017 yılının size sevdiklerinizle mutluluk ve huzurla geçireceğiniz günler getirmesini dilerim. Sevgilerimle…

OĞLAK BURCU 2017 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ


Sevgili Oğlak burcu, sizin adınıza 2017 yılının Şubat ile Haziran ayları arasında etkili olacak Satürn transiti bu yıl maddi konular, girişimler ve kariyer konularında kendinizi güvende tutmanın sizin adınıza daha önemli olacağını vurgulamakta.

Ocak ayına parasal konularda gelir gider dengenize odaklanarak girmeniz söz konusu iken, alacaklarınızla ilgili tahsilatlarda özellikle Ocak ve Şubat aylarında dikkatli olmanız ve hesaplarınızı iyi yapmanız gerekmekte.

Gayrimenkul ve yuva alanlarınızı etkileyecek olan 9 Nisan- 3 Mayıs arasındaki merkür gerilemesi ise bilhassa emlak ve gayrimenkul konularıyla uğraşan Oğlak burçları adına biraz daha hassas etkiler vermekte. Ev alım satımları ve gayrimenkul alanlarında bu aralıkta beklemek ve acele etmemek veya sözleşmelerde detaylara özen göstermek gerekiyor.

Şubat ayından itibaren girişimler alanıza yerleşecek olan Venüs, gerileme hareketini başlatacağı 4 Mart ile 15 Nisan arasında her türlü girişiminizde, maddi konularda, eğlence sektörü, medya işleri ve reklam konularında ki uğraşılarınızı dikkatli ve acele etmeden ele almanızı gerektirmekte. 15 Nisandan itibaren hızlanacak olan Venüs, Haziran ayına kadar, yakın çevrenizden destek almanızı, fırsatlarla karşılaşmanızı sağlayacaktır. Bu yıl iş ve kariyer açısından Mayıs ve Haziran aylarında hızlanma ve yeni koşullar yaratma şansınız hayli yüksek.

2017 yılı tutulmaları Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşirken, Ağustos tutulmaları maddi konuları hayatınızda daha vurgulu hale getirecek. Yıl içinde bilhassa Ağustos ayından itibaren dikkatiniz parasal işlerinize ve gelirlerinizle ilgili dengelere fazlasıyla odaklanabilir.

2017 yılı kariyerinizle ilgili konularda önemli atılımlar yapmak veya riskli adımlar atmak için çok uygun değil. Koşullar yılın ilk yarısı biraz daha dağınık olmakla birlikte fırsatlara ve tekliflere de açık etkileriniz ile destekleneceksiniz. Ancak yılın ikinci yarısında Ağustos tutulmalarının da etkisiyle parasal konularda sahip olduklarınızı korumaya dönmeniz daha akıllıca olacaktır.

Jüpiter bu yıl 12 Eylüle kadar olan döngüsünde yurtdışı konuları, eğitim alanları, akademik çalışmalarla, yabancılarla ilgili her türlü konuyu sizin için destekli tutmakta. Yurtdışında işleri, proje çalışmaları olan Oğlaklar adına bu döngü güzel fırsatlara açık olmanızı sağlıyor. Ayrıca eğitim, akademik çalışmalar, kişisel gelişimle ilgili konularda ilginç fırsatlar yakalamanızda olası.

2017 KOVA BURCU veya KOVA YÜKSELENLER


GENEL ETKİLER

2017 yılı sizin için önemli değişim etkilerinin vurgulu olacağı bir sene olacak. Öncelikle yıl boyunca gerçekleşecek tutulmalar burcunuz üzerinde oluşuyor ki bu etki sadece 2017 de değil önünüzdeki 2 yıllık süreçte hayatınızda dönüşüm rüzgarlarının kuvvetli esmesine neden olacak.

Yılın hemen başında Şubat ayında, 11 Şubat ve 26 Şubat Ay ve Güneş tutulmaları burcunuz üzerinden gerçekleşecek bu yılın ilk tutulma serisi olacak. Maddi konular ve mesleki alanlarda uzun süredir beklediğiniz veya beklettiğiniz konular aniden revize olabilirler. Tutulma süreçleri bekleyen, duran konuları aniden yoluna koyabildiği gibi, üzerinizde yük olan iş veya özel alanlarınızda yeni düzenlemeler getirme isteğinizi tetikler. Bu nedenle özellikle sizi bunaltan, yoran veya ağırlık hissettiğiniz alanlarda bu sene Şubat ayında ani kararlar verebilirsiniz.

Kişisel tercihlerinizin değiştiği, çevrenizle iletişiminizin farklı bir alana kaydığı bir döngüyü tamamlama yılından geçmektesiniz. Geçen yıl boyunca kendi ihtiyaç ve isteklerinizi yeniden belirleme, hedeflerinizi bir anlamda revize etme döneminden geçmiştiniz. 2017 de ise harekete geçme, özellikle kişisel hedefleriniz adına eylem yapma isteğiniz artacak. Geçen yıl boyunca beklediğiniz, sabrettiğiniz konuları bu sene aktive ederek, harekete geçeceksiniz. Bu yıl, aktif bir yıl sizi bekliyor. Durağanlıktan uzak, hızlı gelişmelerin yaşanacağı bir sene içine adım atıyorsunuz. Uzun süredir beklettikleriniz, sorumluluklarınız nedeniyle ötelediklerinizi gerçekleştirme isteğiniz artacak.

Şubat ayından itibaren Hint Astrolojisine göre yer değiştirecek olan Satürn ile sosyal alanlarınızda bu yıl önemli bir dönüşüm etkisi sizin adınıza başlıyor. Öncelikle bu sene yaşça büyük akrabalar, çevrenizde sizden büyük kişilerin sorunlarıyla fazlasıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Sosyal alanlarda sorumluluklarınız artarken, arkadaşlarınızla ilgili yeni bir dönemin ilk ayak seslerini duymaya başlayacaksınız. Yılın ilk yarısı bazı arkadaşlarınızla yollarınız ayrılabilir. Çevrenizle ilişkileriniz adına bu sene özellikle ilk yarı kendi başınıza olma arzunuz daha baskın olacak.

Jüpiter 2017 de özellikle yükselen burcu Kova olanların farklı kaynaklardan gelen gelirleri açısından güzel maddi kaynaklar sunacak. Eşiniz veya ailenizden gelebilecek parasal destekler adına bu sene şanslı yılınız. Banka işleriniz, krediler, iş ortaklarınızdan gelebilecek destekler ve maddi gelirler açısından yine şanslı bir sene geçireceksiniz.

KOVA BURCU 2017 YILI AŞK HAYATI


Bu yıl ilişkiler adına Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında hassas etkilerden geçeceksiniz. Merkür gerilemelerinin etkili olduğu bu süreçlerde eşiniz veya partnerinizle olan ilişkilerinizde iletişimi dengelemekte zorlanabilirsiniz. Kişisel bakış açınızın değiştiği bir yıl olan 2017 de aşk ve ilişkileri ele alışınız açısında farklılaşma ve dönüşüm döneminden geçeceksiniz.

Mart ayında gerçekleşecek Venüs gerilemesi duygusal konularda karşı cins ile hem iletişimsel açıdan hem de ilişkinin içeriğinde ani gelişmeler, duygusal dalgalanmalar yaşanabilir. İlişkiler adına 4 Mart ile 14 Nisan arasında önemli kararlar vermekten kaçınmanız yerinde olacaktır.

Haziran ayından 15 Temmuza kadar olan süreçte ilişki alanınızda konaklayacak olan Mars, bu aralıkta sabırsız ve girişken olmanıza neden olabilir. Bu yıl ilişkiler açısından Haziran ayı başından, 15 temmuza kadar olan döngüde fevri davranmamak yerinde olacaktır.

Bu yıl Ağustos ayında ilişkiler alanınızda konaklayacak olan Venüs ile aşk adına yazın son ayları güzel gelişmeler söz konusu. Devam eden ilişkinizde Temmuz ve Ağustos aylarında,  yılın ilk yarısı etkin olan dalgalı enerjiler ve ne yöne gideceğinizi bilmekte zorlanma durumları bir anlamda sakinleşip, birlikteliğinizi daha net şekilde görmenize destek verecek. Eylül ve ekim döngüsünde ise karşı burcunuzda aktif olacak Venüs ile evlilik, ilişkiler alanlarınızda güzel sürprizler yaşanabilir.

Genel olarak 2017 ilişkilerinizde bakış açınızın bir anlamda olgunlaşacağı, ne yöne gideceğinize karar verme durumunuzda kalacağınız bir sene olacak. Her ne kadar yılın ilk yarısı biraz daha hızlı gelişmeler yaşansa da, yılın ikinci yarısı duygusal konularda toparlanma ve düzene girme eğilimleri artacak.

Kişisel alanlarınızda yaşanacak değişimler, hayatınızın yönünün değişim etkisinde olması, hayata bakış açınızda yenilenme istekleriniz birlikteliklerinizde karşı tarafın sizi tam anlayamamasına ve değişen duygu durumlarınıza adapte olmakta zorlanmalarına neden olabilir. Dikkatiniz partnerinizin duygularından ziyade kendi iç dengelerinize odaklanacağı için özellikle Haziran ayına kadar olan döngüde ilişkiler açısından biraz daha karışık bir süreçten geçebilirsiniz.

12 Eylülden itibaren burç değiştirecek Jüpiter, Eylül ayından itibaren duygusal alanlarda daha rahat olmanıza olanak sağlayacak. Bekar Kova burçları adına özellikle Eylül ayından itibaren ilişki alanlarında daha şanslı olacakları bir periyot başlamış olacak. Çocuk sahibi olmak isteyen Kova burçlarının için bu sene yine şanslı oldukları döngü de yılın Eylülden itibaren başlayan zamanı olan sonbahara işaret etmekte.

KOVA BURCU 2017 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ


Yılın ilk döngüsü, Hazirana kadar olan dilimde kariyer ve iş hedeflerinizi yeniden ele alacağınız, hedeflediklerinizle ilgili önemli adımlar atacağınız bir döngü söz konusu. Uzun süredir beklediğiniz bir durum, iş veya projeyle ilgili önemli gelişmeleri deneyimleyebilir, ani ve beklenmedik bir şekilde sonuç alabilirsiniz.

Bu yıl bilhassa yükselen Kovalar için eşinizden gelebilecek maddi desteklerden yararlanma olanağı söz konusu olacak. Miras, nafaka, komisyonlu işler, ortaklarınızdan gelebilecek faydalar veya paralar açısından Eylül ayına kadar olan dönem sizi destekler nitelikte. Çevrenizden, yakınlarınızdan beklemediğiniz yardımları alabilir, destek görebilirsiniz. Miras veya benzeri bir konuda sorunlu bir davanız, işiniz varsa sonbahara kadar olan döngüde bu alanlarda gelişmeler yaşayacaksınız.

Parasal konularda hırslı ve sonuç odaklı olabileceğiniz durumlar söz konusu. Öncelikle geçtiğimiz iki yıllık döngü de beklettiğiniz, zorlandığınız ve başkaları yüzünden ilerlemeyen maddi alanlarda bu sene hız kazanma arzunuz artacak. Emeklerinizin veya tecrübelerinizin sonucunu görme isteğiniz artarken, kariyer ve mesleki konularda parasal kazançlarınızı daha belirgin hale getirmek isteyebileceksiniz. Diğer yandan tutulmaların sizin adınıza etkin olacağı yıl boyunca uzun süredir ektiklerinizi artık biçme döngüsüne geçiyorsunuz. Bu yıl içsel olarak kendi değerlerinizi ve bakış açılarınızı yeniden revize ederken, maddi beklentilerinize dönük sonuç almak mümkün olacak. Şubat ayından itibaren parasal alanlarınıza geçecek olan Venüs, bu yılın ilk yarısı Hazirana kadar olan döngüde sizi şanslı kılmakta. Ancak Venüs gerilemesinin etkin olacağı 4 Mart ile 15 Nisan arasında parasal konularda, belki de bu yıl içinde en dikkatli olmanız gereken süreci yaşayacaksınız. Öncelikle alacak verecek dengeleriniz adına bu aralığı iyi planlamalısınız. Ayrıca Venüs gerilemesi sürecinde vereceğiniz bir borcu almanız zor olabilir. Veya yine tam venüs gerilemesine denk gelen bir kredi başvurunuzda uzama yaşanabilir veya sizin geri ödeme planlamanız istediğiniz gibi tutarlı olmayabilir. Bu nedenle 4 Mart ile 15 Nisan arasında maddi konularda oldukça dikkatli ve planlı olmanız gerektiğini unutmadan bu aralığı yönetmelisiniz.

Venüs gerilemesi sonrası hızlanacak enerjiler 15 Nisan ile Haziran arasında bekleyen, yürümeyen tüm maddi konularınız da hızlanma ve sonuç alma yaşamanızı sağlayacak. Bu yıl Mayıs ve Haziran aylarında parasal konularda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

9 Nisan ile 3 Mayıs arası girişimler ve ticari konuları gösteren alanınızda gerileyecek Merkür ile her türlü ticari konu, yurt dışı bağlantısı, eğitim işleriyle ilgili toplantılarda ve sözleşme ve kontratlarda dikkatli olmanız önemli olacak.

Bu yıl ağustos ayı sizin için ilginç gelişmeler getirecek. Öncelikle 13 Ağustos ile 5 Eylül arasında aktif olacak Merkür gerilemesi ortaklı alanlarınız, ticari bağlantılarınız, yurt dışı konularıyla ilgili konularda ama proje işleri ve ortaklı işlerde daha vurgulu olarak gerçekleşecek. Daha önceden gelen ilerlemeyen işleri çözmek ve halletmek adına destekli olan bu süreç, yeni bağlantılar açısından dikkatli olmanız gerektiğini vurguluyor. Ağustos ayı içinde gerçekleşecek tutulmalar iş konularında belirsizlik içeren durumların netlik kazanmasını sağlayacak olmasına rağmen, sonuç almanız Eylül ayını bulabilir. Ekimden itibarense daha hızlı ve önünüzü görerek ilerleme olanağınız söz konusu.

2017 BALIK BURCU veya BALIK YÜKSELENLER


GENEL ETKİLER

2017 yılının ilk döngüsü kariyer ve iş alanlarınızda önemli tecrübeler elde edeceğiniz, sonuca çok çalışarak ulaşabileceğiniz etkileri öne çıkarmakta. Öte yandan iş sorumluluklarınızın arttığı, önemli tecrübeler kazanacağınız bir döngünüz yılın ilk yarısı kendini daha net gösterecek. Birlikte çalıştığınız bir iş ortağınızın veya çalışanınızın ayrılmasıyla gelen yeni iş yükleri veya bir terfi ile gelen yeni sorumluluklar bu yılın ilk yarısı dikkatinizi işinize vermenize neden olacak.

Yıl içinde Mart ayı iş ve kariyer konularında dikkatli olmanız gereken döneme işaret etmekte. Üstleriniz, otorite sembolü kişilerle olan ilişkileriniz adına bu yıl Mart ayını dikkatli yönetmeniz gerekiyor.

Bu sene hayatınızdaki diğer önemli bir vurgu da ilişkiler alanınızda olacak. Öncelikle Venüs’ün uzun süreli burcunuzla bağlantılı yapacağı etkileşim Şubat ile Haziran ayları arasında ilişkiler, aşk hayatınız adına oldukça verimli ve hareketli bir sürece işaret etmekte. Bu aralıkta 4 Mart ile 15 Nisan arası gerçekleşecek Venüs gerilemesi ilişkiler açısından bazı karışıklıklar, geçmişten gelen kişilerle ilgili sorunlar veya duygusal olarak hassas bir döneminize işaret etmekle birlikte bu süreç dışında yılın ilk yarısı aşk hayatınızda önemli gelişme ve değişim etkileri söz konusu olabilir.

Jüpiter’in karşı burcunuzda 12 Eylüle kadar yapacağı yolculuk, evlilik ve ortaklı alanlarınızda güzel gelişmeler getirecektir.  Bu yıl bekar yükselen Balık burçları adına evlilik veya evlilikle ilgili adım atma ihtimali yılın ilk yarısı Eylüle kadar olan döngüde hayli yüksek.

2017 tutulmaları ise düşmanlar, rakipler açısından dikkatli olmanız gerektiğini vurguluyor. Mesleki konularda önemli gelişmeler yaşayacaksınız. Tutulmalar gizli düşmanlarınızı fark etmenizi sağlarken bir yandan da mesleki konularda mücadele vererek önemli sonuçlar elde etmenize de destek sağlayacak.

BALIK BURCU 2017 YILI AŞK HAYATI


Bu yıl ilişkiler ve aşk adına Balık burçları oldukça hareketli bir döngünüz var. Özellikle Şubat ile Haziran arasında burcunuzda uzun süre konaklayacak olan Venüs ile fiziksel olarak dikkat çekici, ilişkilere dönük hareketli bir aralık geçireceksiniz. Duygusal ihtiyaçlarınız 2017 yılının ilk döngüsünde artarken, evlilik,yeni bir ilişki, devam eden ilişkinizin farklılaşması, romantik etkilerin öne çıkması söz konusu. İlişkiler alanınızda ki Venüs etkisiyle gelen bu hareketlilik yılın ilk yarısında duygusal konulara odaklanmanıza olanak sağlayacak. Sizin için 2017 ilişkiler adına güzel gelişmelerle geliyor.

4 Mart ile 15 Nisan arasında etkin olacak Venüs gerilemesi duygusal konularda ani gelişmeler verebilir. Bu aralık 2017 yılı içinde ilişkiler adına dikkatli olmanız gereken bir sürece işaret ederken, kendinizi duygusal olarak karışık bir dönemde bulabilirsiniz. Bu aralıkta partnerinizle ilişkilerinizde dengeli olmanız, ani kararlar vermemeniz veya sadece duygularınızla hareket etmemeniz önemli olacak. Yine bu aralıkta başlayacağınız yeni bir ilişki, sürecin bitiminden itibaren özellikle 15 nisanla birlikte duygularınızın aynı olmadığına karar vermenizle değişiklik gösterebilir. Bu nedenle Venüs gerilemesi döngüsünde ilişkiler adına kararlar alırken dikkatli olun. Yeni başlayan bir ilişkiyi gözünüzde fazla büyütmeyin veya vermeniz gereken bir kararı, evlilik veya benzeri bir adımı bu aralığa denk getirmeyin. Bu yıl Şubat ayı ile 15 Nisanla Haziran arası geçeceğiniz döngü aşk ve ilişkilerde daha tutkulu ve romantik olmanıza neden olacak.

İlişkiler adına olumlu diğer bir zamanda Eylül ayı olarak dikkat çekmekte. Bu yıl Eylül ayında yeni bir ilişki, evliyseniz çocuk sahibi olma isteği, süregelen ilişkinizde daha net ve birliktelikteki yerinizi sorgulama haliniz öne çıkacak.

2017 de Ekim ayı ile 1 Aralık arasındaki döngüde duygusal alanlarınızda bilhassa evlilik, eşinizle ilgili durum ve diyaloglarda veya partnerinizle alakalı alanlarda Mars etkisi nedeniyle gerginliklere dikkat etmekte fayda var. Yılın son çeyreği birlikteliklerinizi dikkatli yönetmeniz gereken bu aralığa özen göstermelisiniz.

Bu yıl ilişkiler açısından hassasiyetleriniz bilhassa yılın ilk yarısı artmakta. Hassas ve kırılgan, alınganlıklara açık olacağınız ilk döngüde dikkatiniz de birliktelikleriniz ve aşk alanınızda olacak. Romantik veya duygusal bir ilişki yaşama arzunuzun artacağı bu süreçte devam eden monoton bir ilişkiniz varsa bu durum sizi daha fazla rahatsız ederek, ilişkinin duygusal yönünü daha fazla tartmaya yönelebilirsiniz ve duygusal bir ilişki arayışlarınız artabilir. Tutulmalarla gelecek etkilerle de özellikle uzun süreli devam eden ilişkiniz adına ani ve karşı tarafın beklemediği kararlar alabilirsiniz. Yılın ilk yarısı daha ağırlıklı olmak üzere bilhassa Şubat ile Mayıs arasında birlikteliklerinizde dikkatli kararlar vermek gerekiyor. Bekar Balık burçları ise bu sene evlilik, ilişki ve yeni bir birliktelik yaşamaya her zamankinden daha yakın olabilir, hatta bir çok ilişki deneyimi yaşayabilirsiniz.

BALIK BURCU 2017 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ


Bu yıl kariyer ve parasal alanlarda Venüs desteği sizinle olacak. Öte yandan yılın ilk yarısı Satürn’ün kariyer alanınızı zorlamasıyla iş ve kariyer konularında Haziran ayına kadar olan döngüde zorlanmanız, fazladan sorumluluklarla uğraşmanız söz konusu.

Parasal konularda Haziran ve Temmuz aylarında güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz ancak maddi konulardaki bereket enerjiniz, sonuç almanın çok çalışarak geleceğine de işaret etmekte. Bu yıl dikkat etmeniz gereken diğer bir unsurda gelir gider dengelerinize dikkat etmek yönünde olmalı. Bir yandan kazançlarınızı emekle ve uğraşarak elde etme potansiyeli yükselirken, bir taraftan da giderlerinizi iyi organize etmenizi gerektiren unsurlarda öne çıkmakta.

Yaratıcı konularla uğraşan Balıklar bu yıl ilginç ve çok farklı, kreatif projeler ortaya koyabileceksiniz. Medya ve Sinema alanları, yaratıcı projeler, sanatsal konular, mimari alanlar, spritüel konular, kişisel gelişim alanlarıyla ilgilenen Balık burçları adına şanslı ve yeni fikirler üretebilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri olanaklar söz konusu. Genel olarak da Balık burçları ve yükselen Balık’lar adına verimli bir döngü öne çıkmakta. Özellikle yılın ilk yarısı proje bazlı işler açısından hayli yoğun bir temponuz söz konusu.

Bu yıl işinizle ilgili değişim kararları alabilirsiniz. Bir süredir yapmak istediğiniz bir konuda yeni bir atılım yapma, hatta sektör değiştirme arzu ve isteğiniz yılın ilk yarısı daha vurgulu olabilir. Ancak unutmayın ki duygusal kararlar vermeye eğilim göstereceğiniz bu süreçte Mart ayı başta olmak üzere adım atmak için koşulları iyi değerlendirmekte önemli olacak. Zira Venüs bir yandan size yeni şartlar ve olanaklar sunarken, Satürn bilhassa kariyer alanlarınızda dönüşümleri zorlanarak ve uğraşarak almanıza yol açacak. Bu nedenle iş konularında yatırımlarınızı iyi organize ederek hareket etmelisiniz. Parasal konularda planlı ve organize olmalısınız. 2017 iş konularında hızlı ve çabuk kararları fazla desteklemiyor. Yapacaklarınızı veya yapmak istediklerinizi düşünerek ve akılcı biçimde değerlendirerek ilerlemeniz önemli olacak.

9 Nisan ile 3 Mayıs arası para alanınızda gerileyecek Merkür, beklemediğiniz giderler, faturalar veya planlamadığınız parasal durumlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Bu aralıkta bankacılık işlerinizi, kredileri veya her türlü finansal adımınızı ölçülü ve dikkatli ele almakta fayda var.

13 Ağustos ile 5 Eylül arasında gerçekleşecek Merkür gerilemesi ise mesleki konularda değişimler yaşamanıza neden olabilir. İş yerinizde temmuz ve ağustos aylarında ortaya çıkabilecek sorunlar bu aralıkta fazlasıyla vurgulu olabilir ki 13 Ağustos ile 5 Eylül arasında meslektaşlarınızla sorunlarınızı, proje ve işlerinizi daha iyi organize etmek ve düşünmeden hareket etmemek önemli olacak. Benzer şekilde 21 Ağustos da gerçekleşecek Güneş tutulması, öncesindeki Merkür gerilemesi ile özellikle hizmet alanında çalışan Balık burçları adına ilişkileri ve meslektaşlarınızla diyaloglarınızı iyi yönetmeniz gerektiğine vurgu yapmakta.

Bu yılın ilk yarısı fırsatları ve maddi getirileri iyi değerlendirmek, bir yandan da elde edeceklerinizi çalışarak sonuçlandırabileceğinizi bilmek sizin için önemli. Yılın ikinci yarısı ise iş kadar kişilerle de uğraşmanız ve sürekli gardınızı almak durumunda kalmanız söz konusu.

Bolluk gezegeni Jüpiter bu yıl karşı burcunuzdan geçmekte. Bu alan ortaklı işleriniz, proje çalışmalarınız, toprakla veya organik tarımla ilgili konularda yatırımlar yapmanız, adımlar atmanız açısından başkalarıyla da yürüteceğiniz çalışmalar olabileceğine işaret etmekte. Genel olarak ortaklı işler, ticari alanlar, yurtdışı bağlantıları, yabancılarla olan işler ve ortaklıklar adına şanslı bir yıldan geçmektesiniz. 12 Eylüle kadar sürecek bu döngü iş ve çalışmalarınız adına verimli bir sene geçirmenize olanak sağlayacaktır. 12 Eylülden itibaren burç değiştirecek olan Jüpiter, başkalarından gelecek maddi kaynaklar adına iyi bir sürece adım atacağınıza işaret etmekte. Eşiniz, aileniz veya sizin kazançlarınız dışında aldığınız bir geliriniz varsa, bu alanlarda Eylülden itibaren şanslı bir döngünüz başlıyor. Aynı zamanda kişisel gelişim veya spritüel bir konuyla ilginiz varsa, Eylül ayından itibaren bu alanlarda isim duyurma, öne çıkma veya kendinizi geliştirme olanağınız başlayacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder